Голлівудські зірки рятують планету від катастрофи, а в столичному музеї осучаснюють Данте – куди піти на вихідних

Головна Сторінка » Голлівудські зірки рятують планету від катастрофи, а в столичному музеї осучаснюють Данте – куди піти на вихідних

Цими вихідними у Києві покажуть сучасний погляд українських митців на творчіть Данте та його “Божественну комедію”. Також любителі мистецтва зможуть насолодитись виставкою “Інституалізація”. Це спільний артпроєкт 10 художників, що працюютьу різних стилях та техніках. В український в кінопрокат вийшла перша вітчизняна кримінальна драма про “лихі 90-ті” “Носоріг” від режисера Олега Сенцова. А з міжнародних новинок – фільм-катастрофа “Падіння Місяця” із топовими голлівудськими зірками у головних ролях.

Хто планує провести вихідні вдома, зможе насолодитись прем’єрами серіалів на закордонних кіноплатформах, або вирушити на онлайн-екскурсії у найкращі музеї світу – французький Лувр чи італійську галерею Уффіці.

Gazeta.ua зібрала кілька цікавих ідей, щоб активно провести вихідні.

Виставки “сучасний” Данте чи “Інституалізація”?

“Бачення Данте” – італійсько-український проєкт, в якому сучасні митці інтерпретують “Божественну комедію”. Виставку презентував італійський професор Джорджіо Грассо. Торік він оголосив конкурс серед митців для участі у проєкті присвяченому Божественній комедії. Відібрав найкращі роботи живопису, скульптури, фотографії та відео-арту. Відвідувачі виставки зможуть поринути у світ Данте Аліг’єрі крізь бачення сучасного митця. Так автори наближають “Божественну комедію” до сучасності.

Виставка проходитиме до 1 березня.

Вхід вільний

Де: вул. Євгена Коновальця, 18Д (Інститут проблем сучасного мистецтва НАМН України).

Час: із 10.00 до 18.0)

“Інституалізація” – колективний художній проєкт 10 митців із майстерень Київського інституту автоматики під назвою “Інституалізація”. Тут представлені традиційні сучасні техніки, а також й нові медіа, з якими галерея Imagine Point раніше не працювала. Зокрема, 5-метрове полотно Юрія Болси “Зупинка”, відеоінсталяція мисткині Molly Route із доповненою реальністю, а також інсталяція з металевими артефактами, яку створив Андрій Підлісний. Виставка триватиме до 26 лютого.

Де: Голосіївський проспект, 86/1,

Час: із 12.00 до 19.00 (вівторок-субота), вихідні: неділя, понеділок

Що подивитись у кінотеатрі

“Ольга” – українська публічна прем’єра швейцарського художнього драматичного фільму, яку покажуть до дня Героїв Небесної сотні в Києві. Стрічка розповідає про молоду українську гімнастку, яка вимушено виїхала за кордон, але стежить за перебігом Революції Гідності. 15-річна гімнастка Ольга переїжджає до Швейцарії перед початком подій на Майдані. За кордоном отується до Чемпіонату Європи. Її мати активістка і журналістка, яка перебуває у Києві, висвітлює події Євромайдану та піддається переслідуванням з боку влади.

Ольга виступатиме на міжнародних змаганнях не від України. Отримує громадянство Швейцарії, щоб змагатись за їхню збірну. Персональний виклик головної героїні, що притаманний багатьом як збалансувати власні прагнення з ходом історії. 2021 року фільм став призером на 74-му Каннському кінофестивалі за кращий сценарій. На 94-й церемонії премії “Оскар” фільм потрапив до довгого списку в категорії “Найкращий міжнародний художній фільм”. Стрічку створили у співпраці Україна, Швейцарія та Франція. Виробництво Point Prod і Cinéma Defacto.

Щоби подивитись фільм – необхідна реєстрація за посиланням.

“Носоріг” – кримінальна драма Олега Сенцова про “буремні 90-ті”. Картина розповідає про події в Україні після розпаду Радянського Союзу. У центрі сюжету звичайний пересічний молодик, який в силу тогочасних обставин стає на шлях беззаконня – займається рекетом, грабує, вбиває. Режисер деромантизує кримінальний світ, показує його без прикрас і героїзму, що притаманний російським фільмам про 90-ті роки. У “Носорозі” Олег Сенцов прагнув зобразити переживання людини, викликати у глядачів співчуття, навіть пропри негативний образ головного персонажа.

У фільмі вдало передана атмосфера того періоду завдяки декораціям, одягу, музиці. “Носоріг” уже порівнюють із кримінальними картинами американського режисера Мартіна Скорсезе.

Вартість квитків залежить від мережі кінотеатрів.

Де: кінотеатри столиці

Час: із 17 лютого

“Падіння Місяця” – науково-фантастичний фільм-катастрофа з відомими голлівудськими зірками у головних ролях – Голлі Беррі, Патрік Вілсон і Джон Бредлі.

Це розповідь про те, як з невідомих причин Місяць сходить з орбіти і прямує до Землі. Щоб уникнути катастрофи, колишня астронавтка Джо Фаулер розробляє план порятунку планети. Вона разом із відставним астронавтом Браяном Гарпером і прихильником теорій змови Гаусманом вирушають у космос, щоб відвернути зіткнення супутника із Землею.

Вартість квитків залежить від мережі кінотеатрів.

Де: кінотеатри столиці

Час: із 17 лютого

“Фантазії для дорослих” – комедія з Монікою Беллуччі в одній з головних ролей. У центрі сюжету історії шести пар, що втратили пристрасть у відносинах і тепер намагаються віднайти палкі відчуття. Пари наважуються на нечувані для них експерименти в ліжку – запрошують когось третього спальню для тілесних утіх, знімають еротичні домашні відео.

Кожен намагається реалізувати свої найпотаємніші фантазії для дорослих, але через це герої часто потрапляють у кумедні ситуації.

Вартість квитків залежить від мережі кінотеатрів

Де: кінотеатри столиці

Час: із 17 лютого

Більше картин, які вийшли в прокат 17 лютого можна переглянути тут.

Французький Лувр чи італійська галерея?

Для мандрівників, які мріють про подорожі за кордон і нові культурні відкриття, підійде варіант онлайн екскурсій найкращими світовими музеями. Усі вони безкоштовні і їх можна проходити необмежену кількість разів.

Музей Лувру в Парижі найбільший у світі музей мистецтв та антикваріату з найбагатшою колекцією експонатів. Тут можна побачити все від єгипетських стародавніх пам’яток до Галереї Аполона. Через коронавірусні обмеження певний час заклад не працював, саме тоді створили віртуальний тур Лувром.

Державний музей в Амстердамі – тут зібрані шедеври Золотого віку Нідерландів. У відвідувачів є можливість прогулятись музейними залами, взаємодіяти з різними творами мистецтва та читати про їхню історію. Серед них одна з найпопулярніших картин нідерландського живописця Яна Вермера – “Молочниця”.
Галерея Уффіці у Флоренції – тут розміщена колекція творів мистецтва Медічі – представників олігархічної родини, які протягом ХV- XVIII ст. неодноразово ставали правителями Флоренції. Це один із найзначиміших музеїв європейського образотворчого мистецтва. Для онлайн-перегляду доступні чотири виставки творів, які супроводжуються поясненнями про артоб’єкти.

Що подивитись вдома

“Дивовижна місіс Мейзел” – четвертий сезон драматично-комедійного серіалу про нью-йоркську домогосподарку 1960-х, що вирішила розпочати кар’єру стендаперки. Жінці вдається підкорити своїми жартами публіку і вона швидко стає популярною. У четвертому сезоні розповідь йде про кар’єру головної героїні після того, як вона зіпсувала стосунки з найкращим партнером у шоубізнесі.

Де переглянути: Amazon Prime

Час: із 18 лютого

“Космічні війська” – другий сезон американського комедійного телесеріалу про групу людей, які мають створити шостий вид збройних сил Сполучених Штатів – Космічні сили. У головній ролі – комік Стів Карелл, якого публіка вже добре знає з фільму “Брюс всемогутній”. Його персонаж – генерал Марк Нерд повинен почати освоєння Місяця і забезпечити Америці панування в космосі.

Де переглянути: Netflix

Час: із 18 лютого

“Звільнення” – перший сезон науково-фантастичного серіалу. Це розповідь про близьке майбутнє, коли корпорації навчаться маніпулювати мозком, розмежовуючи робочі спогади працівників від неробочих. Серіал створив режисер Бен Стіллер, який відомий своїми фільмами “Таємне життя Волтера Мітті” та “Втеча з Данемори”.

Де переглянути: Apple TV+

Час: із 18 лютого

“Пригоди Капхеда” – перший сезон мультиплікаційного серіалу, створений за мотивами відеогри Cuphead. Це розповідь про братів Капхеда й Маґмена, які продають душі дияволу. Проєкт вдало поєднав елементи відеогри з найкращими традиціями діснеївських мультфільмів.

Де переглянути: Netflix

Час: із 18 лютого

У столиці до 27 лютого проходить виставка робіт української художниці Марії Примаченко “Справдешні чудовиська”. Мисткиня – одна з найталановитіших представниць “наївного мистецтва” у світі. Твори художниці експонували у Парижі, Лондоні, Монреалі і Празі. Виставка проходить у Національному музеї Тараса Шевченка.