“Гроші йдуть насамперед на оборонний сектор США” – Зеленський відповів противникам допомоги України

Головна Сторінка » “Гроші йдуть насамперед на оборонний сектор США” – Зеленський відповів противникам допомоги України

Виділений Конгресом $61 млрд піде насамперед в оборонний сектор США на виробництво зброї.

Президент Володимир Зеленський сказав про це в інтерв’ю Fox News. Він звернувся до конгресменів-республіканців, які не проголосували за надання Україні військової допомоги.

“Моє послання тим конгресменам, які були проти: вони мають знати, що ці гроші йдуть насамперед на оборонний сектор США. Нам потрібна насамперед зброя. Це питання не грошей, а насамперед зброї. Вони мають знати, що їхнє виробництво отримає десятки мільярдів, робочі місця, податки – все це буде в США”, – наголосив Зеленський.

Противники допомоги Україні також мають знати, що частина виділених коштів піде в інші європейські країни.

“Тому що частина зброї, якої ми також потребуємо, яка в страшному дефіциті, яка нам потрібна – і в США в цьому підтримують нас, і це завжди допомога промисловості тих країн. Вона не йде в Україну”, – вказав президент.

Україна ділиться з партнерами технологіями.

“Коли США дали певну суму в український бюджет, наприклад на нашу оборонну промисловість, – з американцями в нас немає секретів – всі ці технології, а ми витрачаємо багато часу, залучаємо вчених, наших українських хлопців, дуже розумних хлопців, також американці, англійці беруть у цьому участь. Ми ділимося з нашими американськими партнерами всіма цими технологіями”, – зазначив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає ракети ATACMS в рамках військової допомоги США – CNN

Американці бачать кожен свій долар, який заходить в Україну.

“Прозорість – у них усе це є. Це знають, чи це військова допомога, чи пряме фінансування якихось наших промислових напрямів – видно все. І коли ми ділимося цими технологіями зі США – це не про те, щоб віддати щось, це про те, щоб отримати щось у відповідь”, – сказав президент.

Він наголосив, що все піде на поле бою, підтримуючи не лише армію України, а й на захист демократії у світі.

“І ми, і американці – вільні люди. Вони можуть підтримувати або не підтримувати Україну. У різних людей різні мотиви, але американці переважно на нашому боці. І переважно і Конгрес на нашому боці, і Сенат. І це означає, що США на нашому боці”, – сказав Зеленський.

Американський Сенат ухвалив пакет законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Загальна сума допомоги – $95,3 млрд, при цьому на підтримку України у війні з Росією передбачено $61 млрд.

Також законопроєкт передбачає передачу на потреби України заморожених активів Росії.