ГУР роз’яснило мотиви росіян щодо “евакуації” із Запорізької області

Головна Сторінка » ГУР роз’яснило мотиви росіян щодо “евакуації” із Запорізької області

Російські окупанти прагнуть досягти одразу декількох цілей, влаштувавши так звану евакуацію населення із захоплених територій Запорізької області.

Одна з них це вивіз дорогих матеріальних засобів і лояльних до себе людей, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Черняк, передає “РБК-Україна”.

“Росіяни в Запорізькій області евакуюють своїх прибічників та колаборантів. Одночасно вони намагаються вивозити документи та матеріальні засоби: побутову техніку, викрадені авто тощо. Речі, які можуть бути потенційно знищені внаслідок бойових дій. Тобто все, що для них є цінним, вони вивозять”, ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГУР сказали, скільки військ Росія зосередила на півдні

Водночас під прикриттям такої “евакуації” цивільного населення росіяни насправді проводять контррозвідувальні та фільтраційні заходи на тих територіях, де, на їхню думку, скоро йтимуть активні бойові дії.

“Окупанти проводять примусову депортацію під виглядом евакуації з територій, де, як вони вважають, будуть йти бої. Вони, по-перше, не хочуть, щоб населення могло спостерігати за їхньої підготовкою до бойових дій тобто це певні контррозвідувальні заходи. Це також і фільтраційні заходи, оскільки насамперед відбувається вивіз проукраїнського населення. І по-третє, росіяни бояться проведення на цих територіях якогось партизанського руху і внутрішнього спротиву”, додав Черняк.

5 травня гауляйтер окупованої території Запорізької області Євген Балицький оголосив про так звану евакуацію населення з низки населених пунктів біля лінії фронту. Рішення прийнято “для забезпечення безпеки людей”.

Частково захоплену Запорізьку область аналітики називають одним із найбільш вірогідних напрямків контрнаступу Збройних сил України. Контрнаступальні дії вже тривають у Херсонській області.

Награбоване на Запоріжжі та Херсонщині окупанти вивозять суднами, повідомило Міноборони.