Хропіння може вбити: як розпізнати смертельне апное

Головна Сторінка » Хропіння може вбити: як розпізнати смертельне апное

У Великобританії понад вісім мільйонів людей у віці від 30 до 69 років скаржаться на напади апное під час сну.

85% з них навіть не підозрюють про проблему. Якщо розлад дихання не лікувати, то ризик виникнення серцево-судинних захворювань підвищується на 30% і на 60% вище ризик інсульту, пише Sun.

Деякі люди перестають дихати до 60 разів на годину, коли сплять. Більшість людей, які страждають на це захворювання, хропуть і не знають, що у них воно є, поки хтось інший не побачить їх сплячими.

“Оскільки ви дуже втомилися протягом дня, у вас може бути поганий настрій і погана концентрація. Ви можете захотіти спати вдень. У довгостроковій перспективі у людей з апное уві сні вище ризик розвитку ішемічної хвороби серця, депресії, інсульту і на 140% вище ризик появи серцевої недостатності. Це також може призвести до діабету 2 типу, а у хворих може розвинутися рання деменція. Люди з цим захворюванням також частіше потрапляють в аварії через втому”, – розповів лікар Девід Гарлі.

Коли ви спите, дихальні шляхи природним чином звужуються. У деяких людей це робить потік повітря турбулентним, що призводить до вібрації м’яких тканин, викликаючи хропіння. При апное під час сну дихальні шляхи звужуються настільки, що потік повітря обмежується або дихальні шляхи взагалі закриваються.

Ожиріння, вживання алкоголю, куріння, сон на спині і недостатня функція щитовидної залози підвищують ризики виникнення розладу дихання. Це частіше зустрічається у чоловіків, і ризик зростає з віком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які пози для сну найкращі, щоб не хропіти і попередити появу зморшок

“Важливо знати ознаки, які включають гучне хропіння, утруднене дихання під час сну, пробудження з сухістю в роті або ранковий головний біль, а також труднощі із засипанням”, – вказав лікар.

Часто саме партнери можуть визначити цей небезпечний стан.

“Хропіння – це величезна проблема, якщо у вас стосунки. Іноді у пар відбувається те, що ми називаємо “розлученням уві сні”, коли вони сплять в різних спальнях. Вони не поїдуть у відпустку разом, оскільки не хочуть спати в одній кімнаті. Я бачив, як люди тягли своїх партнерів в клініку, тому що для сусідів по ліжку це часто гірше, ніж для самих хропунів”, – підсумував Гарлі.

Жодна дієта не здатна повністю позбавити від хропіння. Однак якщо виключити деякі продукти з раціону, можна зменшити закупорку дихальних шляхів і носових пазух під час сну
Йдеться про продукти, що містять лактозу. Вони можуть призводити до вироблення слизу в носі та викликати хропіння.