Ігнат пояснив, чому ППО не збила всі ракети, які летіли на Київ 8 липня

Головна Сторінка » Ігнат пояснив, чому ППО не збила всі ракети, які летіли на Київ 8 липня

Після масштабного ракетного удару РФ 8 липня соцмережами шириться ворожа ІПСО, мовляв, українська ППО могла б відпрацювати краще.

Але справа в тому, що останнім часом росіяни запускають ракети та дрони на надмалих висотах, що ускладнює їхнє виявлення і збиття. Про це заявив колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв’ю “Телеграфу”.

“Скільки змогли стільки збили. Повірте, ніхто не сидів і ніхто не “провтикав” цю ситуацію. Ми їх “вели” з Каспійського моря, але, на жаль, такі невтішні результати. Однак результати є – 33 з 44 цілей знищено. Відсоток збиття саме ракет не дуже різниться від показників раніше”, – сказав Ігнат.

Він зауважив, що раніше ракети на столицю раніше збивали чи не на 100 відсотків, тому всі звикли, що Київ потужно прикритий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська ракета, яка влучила в лікарню “Охматдит”, мала західні компоненти – FT

“Та 75% збиття для ракет – це доволі високий відсоток з тими засобами, що у нас є. Вони летять і пролетять у будь-якому разі”, – каже ексречник Повітряних сил.

Ігнат пояснив, чому сказав, що ворожі ракети “пролетять у будь-якому разі”. Він нагадав, що останнім часом росіяни запускають ракети та дрони на надмалих висотах, що ускладнює їхнє виявлення і збиття.

“Зараз технології удосконалюють, ставлять теплові радіолокаційні пастки, може, ще щось там стоїть. Ми ж не можемо знати повністю, що вони понавигадували. І, звісно, навіть західні комплекси мають з цим певні складнощі. Коли летить ракета, ми бачимо її одну на радарі, а там може бути група ракет: дві-три, як однією точкою. Тому може бути й така ситуація”, підсумував Ігнат.

8 липня російські війська здійснили повітряну атаку різними видами ракет по Україні і столиці. Внаслідок ворожої атаки були руйнування і пошкодження цивільної інфраструктури у семи районах Києва.

У Шевченківському районі постраждала дитяча лікарня “Охматдит”.