Ігнат пояснив, чи буде Україна атакувати “Іскандери” на російській території

Головна Сторінка » Ігнат пояснив, чи буде Україна атакувати “Іскандери” на російській території

Україна не може обстрілювати пункти дислокації оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер” на російській території.

Це було б порушенням зобов’язання перед міжнародними партнерами, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає “Укрінформ”.

“Ми не атакуємо цілі на території Росії. Як каже керівництво держави, є стратегія ми обіцяли партнерам не атакувати озброєнням, яке нам надають”, пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки мільйонів доларів Росія за ніч “вистріляла” по Києву ‒ експерти назвали суму

Але Україна буде застосовувати все наявне озброєння у разі пусків ракет із тимчасово окупованих територій.

У Росії зараз дефіцит ракет “Іскандер”.

“Якби вони їх не шкодували, вони б їх сотнями застосовували”, додав речник.

Що відомо про комплекс “Іскандер”

“Іскандер” це оперативно-тактичні комплекси, які армія РФ активно використовує проти України. “Іскандер” може застосовувати два типи ракет: балістичні 9М723 та її модифікацію 9М729, а також крилату – Р-500. Формально кожна з них має максимальну дальність до 500 км, хоча стосовно крилатої ракети Р-500 є твердження, що вона може долати у рази більшу відстань. Також кожна з них має свої засоби для подолання оборони.

Балістична ракета “Іскандера” переміщується по високій траєкторії висотою близько 100 км, свою ціль вона атакує згори на швидкості, як декларують у РФ, до 7500 км/год. Це мінімізує час, який є у зенітних ракетних комплексів для її перехоплення. Окрім цього, балістична ракета “Іскандера” маневрує перед ударом та скидає хибні цілі, які на радарах виглядають як сама ракета.

Росія вночі 1 червня загалом випустила 10 балістичних та крилатих ракет типу “Іскандер” з північного напрямку.

Силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ усі 10 цілей знищено: сім балістичних ракет “Іскандер-М” та три крилаті ракети “Іскандер-К”. Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ.