Іл-76 могла збити сама Росія – ГУР

Головна Сторінка » Іл-76 могла збити сама Росія – ГУР

На борту російського літака Іл-76, що впав у Бєлгородській області 24 січня, могли бути як ракети, так і люди.

А збити літак могли самі ж росіяни. Про це у коментарі Радіо Свобода розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

“На борту могли бути як ракети для комплексу С-300, так і одночасно ракети і люди. Мова йде про великий військовий літак. Він був завантажений лише на третину, виходячи з їхніх слів. Чи був сенс використовувати саме цей борт? Також паралельно одночасно з ним були й інші літаки – це АН-26 і АН-72 в просторі поруч із Ілом, який зазнав авіатрощі. Багато обставин, які потребують розслідування і максимального вивчення”, – сказав Юсов.

За його словами, згідно з нормами міжнародного права, саме держава, яка утримує військовополонених, є відповідальною за їхню безпеку. В тому числі під час транспортування для обміну. Україна всі умови і зобов’язання виконала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи були українські військовополонені на борту російського Іл-76 – Лубінець зробив припущення

“Ми можемо припустити будь-які сценарії, включно зі свідомою провокацією, також із використанням українських військовополонених фактично як живого щита для транспортування БК і озброєння для ракетних комплексів, які нищать українські міста”, – зазначив представник ГУР.

Він наголосив, що поки невідомо, хто саме збив літак. Це могла зробити й сама Росія.

“Станом на зараз ми можемо констатувати, що це фактично зона бойових дій. І, наприклад, в цей час і в цей день було активне застосування безпілотних літальних апаратів з обох боків. Зокрема, мова йде про застосування і Україною розвідувальних безпілотних літальних апаратів, які, в свою чергу, могли бути ціллю для засобів ППО і протиракетної оборони агресора. Власне це той сценарій, який уже неодноразово відбувався на Росії, коли так званий “дружній вогонь” знищував їхню авіацію: і транспортну, і військову. І ще раз наголосимо, що мова зараз йде саме про військовий літак, в якому полонених в принципі не повинно було бути”, – сказав Юсов.

За його словами, російська ППО могла сприйняти як ціль український розвідувальний БПЛА, але випущені ракети або розрахунок ПЗРК помилився і збив свій же літак.

“Це одна з версій. Тому що насправді в цій історії є багато інших особливостей”, – додав Юсов.

У Бєлгородській області РФ вранці 24 січня впав військово-транспортний літак Іл-76. Міноборони РФ відразу заявило, що на борту нібито перебували українські полонені.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. За його словами, Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні.