Китайські археологи знайшли перший повний скелет гігантської панди в гробниці імператора династії Хань.
Їй понад 2 тис. років, пише South China Morning Post.
“Це перший випадок, коли повний скелет панди був знайдений в імператорській гробниці”, сказав дослідник з Академії археології Шеньсі Ху Сунмей.
Вважається, що панду принесли у жертву, щоб супроводжувати у потойбіччя імператора Вень, який правив з 180 до 157 року до нашої ери. Кістки тварини лежали поряд у ямі, головою у напрямку гробниці.
Поховання розташоване у сучасному місті Сіань у провінції Шеньсі, колись це була столиця Китаю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як давні люди використовували вугілля: археологи повідомили про відкриття
Ху Сунмей додав, що археологи 1975 року знаходили череп гігантської панди у гробниці матері імператора Вень, дружини Бо.
Команда археологів також знайшла у гробниці скелет азіатського тапіра, який вимер у Китаї близько 1 тис. років тому. З імператором також поховали тигрів та яків, а у гробниці його матері були останки червоного журавля, павича, курносої мавпи та черепахи.
Це могли бути підношеннями з південного Китаю.
Цілком можливо, що у ті часи у регіоні було більше панд. Клімат у провінції був більш вологим та теплим, він сприяв зростанню бамбука, яким харчуються панди.
Археологи проведуть аналіз ДНК тварин, щоб визначити, чим вони харчувалися і звідки походять.
На археологічній пам’ятці в провінції Сичуань у Центральному Китаї археологи виявили священне бронзове дерево культури Шу. Його знайшли в жертовній ямі. Археологам знадобилися чотири місяці, щоб повністю розкопати гілки, квіти, частини стовбура й прикраси дерева.