Імперманентний збиток у DeFi: як уникнути ризиків

Головна Сторінка » Імперманентний збиток у DeFi: як уникнути ризиків

Impermanent Loss (IL) – це тимчасові збитки, які виникають через зміну цін на активи в пулі. Виникають вони самі собою, коли йде автоматичне ребалансування пула. Проблема в тому, що якщо ви виводите ліквідність на момент дисбалансу, тимчасова втрата стає досить постійною.

Основне про імперманентні збитки

IL виникає зазвичай через цінові коливання активів, які беруть участь у пулі ліквідності. Зміни цін одного активу впливають на баланс у пулі, а це може призвести до втрат. Що потрібно знати про цей процес:

● втрати можна відновити, якщо ціни повернуться до початкових значень;

● що більша волатильність активів, то вищі ризики таких збитків;

● чим довше ліквідність залишається в пулі, тим вищий розрив між HODL-стратегією та реальною вартістю позиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки криптовалюти задекларували чиновники: цього року на 10% більше

Імпераманентні збитки ризикують стати постійними, щойно ви отримуєте ліквідність із пулу. Доти їх можна вважати досить умовними.

Як уникнути IL

Мінімізувати тимчасові втрати можна – для цього є кілька перевірених стратегій. Детальніше про криптовалюту та DeFi ви можете дізнатися у ТГ-каналі Elysium Earning Strategies.

Способи мінімізації збитків:

  1. Інвестування в стейблкоїни – використовуйте пари зі стабільними активами, щоб знизити волатильність та практично повністю усунути тимчасові збитки.

  2. Хеджування ризиків – відкривайте протилежну позицію (наприклад, через деривативи), щоб компенсувати можливі втрати від зміни цін.

  3. Вибір пулів із компенсацією – деякі DeFi-протоколи пропонують компенсацію за рахунок внутрішніх резервів або нагород.

До того ж проводьте регулярний моніторинг ринку. Розуміння тенденцій та відстеження ситуації допоможуть вчасно реагувати на зміни та знизити ризики до можливого мінімуму.

Отже, імперманентні збитки – це не проблеми, а особливості АММ-механіки, повністю виключити їх не можна. Але за правильно підібраної стратегії прибуток може перевищити втрати.

Канал висвітлює стейкінг та DeFi стратегії (зокрема фармінг та пули ліквідності) за різними криптоактивами.

Перед публікацією кожен проєкт проходить перевірку: перевіряється робота сайтів, обмінників, мостів та всієї екосистеми цього проєкту, проводиться власний аудит та присвоюється рейтинг.