Інтеграція винищувачів F-16 до ЗСУ пришвидшиться – Міноборони

Головна Сторінка » Інтеграція винищувачів F-16 до ЗСУ пришвидшиться – Міноборони

Міністерство оборони України створило спеціальну структуру для пришвидшення інтеграції багатоцільових літаків F-16 у загальну систему Сил оборони України.

Структура має назву “Офіс-61”. Програма матиме два етапи розгортання: “швидкий трек”, розрахований до кінця 2024 року, і масштабування, написав перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Олександр Павлюк в Facebook.

Станом на листопад 2023 року за сприяння іноземних експертів в Україні триває оцінка аеродромів для багатоцільових винищувачів, а перші українські льотчики й інженери продовжують навчання на F-16, розпочате в серпні.

“Розвиток спроможностей тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ, а разом із цим і переозброєння авіаційних бригад, – один із наших ключових пріоритетів”, – підкреслив Павлюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винищувачі F-16 “дуже серйозно” змінять хід війни – Ігнат

Основними напрямами роботи стануть:

підтримка й розвиток інфраструктури аеродромів (авіаційних баз);

всебічний захист аеродромної інфраструктури включно із системою протиповітряної оборони;

відбір і навчання льотного складу й іншого авіаційного персоналу;

підтримка життєвого циклу літаків і логістичний супровід;

міжнародна комунікація й інші юридичні, фінансові, безпекові та адміністративні функції.

Багатоцільові винищувачі F-16 вплинуть на хід війни в Україні, сказав колишній директор Центрального розвідувального управління Сполучених Штатів Америки Девід Петреус. За його словами, Україна отримає винищувачі F-16 цієї зими.

У жовтні США повідомили, що українські пілоти розпочали льотні навчання на F-16. Українські пілоти тренуються на літаках Військово-повітряних сил Національної гвардії штату Арізона.