Іоана Богослова: коли свято за новим календарем та що зробити цього дня обов’язково

Головна Сторінка » Іоана Богослова: коли свято за новим календарем та що зробити цього дня обов’язково

26 вересня за новим церковним календарем вшановують апостола і євангеліста Іоанна Богослова. До цього часу відзначали 9 жовтня.

Іоанн Богослов є єдиним з усіх учнів Христових, який разом з Дівою Марією знаходився поруч з хрестом Господнім в Голгофі. Згодом саме на піклуванні Іоанна і залишилася Божа Матір, за якою він доглядав до самої її смерті в місті Єрусалим.

Що робити цього дня

Рекомендовано відвідати храм, щиро помолитись і встановити свічку перед образом Святого.

Зверніться до Іоанна Богослова з проханнями захистити особисто вас, ваших дітей, рідних і друзів від усякого зла, зміцнити здоров’я, подарувати удачу в справах.

Якщо немає можливоті піти до церкви, помоліться з дому. Слова, що йдуть від чистого серця, будуть обов’язково почуті згори.

У народі було прийнято випікати спеціальні пироги. Ними пригощали мандрівників на перехресті. Якщо ж жоден мандрівник не зустрінеться поганий знак. Свідчить про те, що людина розгнівала Всевишнього, тому її не дозволили відмолити свої гріхи. В такому випадку пирогом годували голодних пташок.

Обряди в день Івана Богослова

Людська душа, особливо після того, як вона залишає світ земний, ще на довгі часи залишиться однією з найбільш нерозгаданих таємниць. Коли людина помирає і тіло віддають похованню, куди дівається душа, де і в якому вимірі вона потім живе?

З давніх-давен люди вірять, що душі покійних мешкають в окремому потойбічному світі і іноді відвідують землю, щоб провідати рідних, поки ті не приєдналися до них.

Ознаки, за якими можна зрозуміти, що в гості навідувався покійний:

Іноді буває, що ні з того ні з сього, різко ви раптом відчули поруч запах, який асоціюється з померлою людиною – аромат її улюбленого тютюну, парфуму або квітів.

Дуже часто померлі люди являються нам уві сні. Це, мабуть, найбільш поширений і простий спосіб зустрітися з нами.

Буває, що річ або предмет давно загублені, не траплялися на очі, або про них вже всі забули. І раптом вони виявляються лежачими на видному місці.

Коли душі покійних приходять погостювати, вони дають про себе знати включенням або відключенням електричних приладів. Відомі такі випадки, коли в гаражі сам заводився автомобіль, або в кімнатах вмикалось чи вимикалось світло.

Душі померлих мають здатність переселятися на час в дрібних домашніх вихованців. Коли кішка або собака поводяться не зовсім адекватно, це може говорити про те, в цей момент в них вселився дух покійного.

Іноді в складних життєвих ситуаціях прийнято звертатися за допомогою до покійним. Найчастіше – до батьків.

За допомогою людина повинна звертатися до Бога, сходити на службу до церкви, помолитися. Господь обов’язково допоможе і підкаже вірне рішення проблеми.

Всі ми сумуємо за померлими родичами. Також і їх душі сумують за тими, хто поки залишився на землі. Тому покійні часто приходять до свого колишнього будинку і спостерігають, як тут живуть.

Слов’яни вважали, що найчастіше являються в гості душі тих, кого призабули, рідко відвідують могилки і поминають.

Щоб душі померлих не блукали, немов неприкаяні, по землі і не йшли до вас сьогодні в гості, треба в день Іоана Богослова у храмі поставити їм за упокій свічки і замовити Сорокоуст. Тоді душі спокійно повернуться в свій світ.

Потім бажано відвідати кладовище, почистити могилки і хрести. Жебракам в церкві роздати пряники і пироги, щоб пом’янули померлих. А вдома вже влаштовують поминальну трапезу, на яку кличуть рідних і сусідів.

Прикмети

Якщо на Івана Богослова перший сніг пішов, то з Михайлового дня почнеться справжня зима.

Якщо посеред затишшя піднявся вітер, то скоро варто чекати опадів.

Яскраві зірки до потепління, тьмяні до снігопаду або зливи.

Якщо вишня без листя стоїть, і сніг випав ось і зима прийшла.

Холодну зиму пророкують миші, що ховають траву всередину нір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цей день покаже, якою буде погода на Покрову

Якщо з дерева листя не все опаде, буде сувора зима.

Коли грак полетить, тоді і сніг піде.

Листопад пройшов швидко скоро настане холоднеча і зима буде суворою, а якщо листя залишається зеленим і довго тримається на деревах зима буде коротка, з несильними морозами.

На заході небо забарвилося в золотистий, рожевий або жовтий колір, значить, буде стояти хороша ясна погода без опадів; сонце зайшло в каламутну білясту хмаринку наближається негода.

Побачили, що на дні посуду, заповненого будь-якою рідиною, почали з’являтися бульбашки чекайте дощу.

Церковні свята отримали нові дати за новоюліанським календарем, який почав діяти в Україні з першого вересня.

Разом з ними нові дати отримують і дні ангела. То ж іменини тепер будемо святкувати в інші дні і теж на 13 днів раніше, як і свята.