TikTok оштрафували на €345 млн: що сталося

Головна Сторінка » TikTok оштрафували на €345 млн: що сталося

Платформу TikTok оштрафували на 345 млн за порушення законів Євросоюзу про обробку персональних даних дітей.

Комісар Ірландії із захисту даних пояснив, що TikTok порушував закони у період із 31 липня 2020 року до 31 грудня 2020 року, пише Reutres.

Регіональна штаб-квартира TikTok розташована в Ірландії.

Це вперше платформа отримала догану від головного європейського регулятора.

Представник TikTok не згоден із цим рішенням, особливо з розміром штрафу. Він вважає, що до початку розслідування DPC у вересні 2021 року компанія виправила більшість порушень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замість Google: чи є шанси у конкурентів пошуковика №1

Регулятор вважає, що 2020 року облікові записи TikTok користувачів віком до 16 років були публічними за замовчуванням. Платформа не перевіряла, чи дійсно ці акаунти, пов’язані з дитячими профілями через “сімейне сполучення”, були батьками або опікунами.

У листопаді 2020 року у TikTok з’явився жорсткіший батьківський контроль. Налаштування за замовчуванням для всіх зареєстрованих користувачів віком до 16 років змінили на “приватне” в січні 2021 року.

TikTok планує і надалі оновлювати політику конфіденційності. Відмінності між публічними і приватними обліковими записами хочуть зробити чіткішими. Акаунт зроблять приватним за замовчуванням для користувачів віком 16−17 років під час реєстрації з цього місяця.

Регулятор дав TikTok три місяці на те, щоб привести всю обробку даних у відповідність до вимог.

TikTok став найпопулярнішим застосунком 2021 року. Але авторам цифрового контенту важко заробляти гроші лише на цій платформі. На відміну від YouTube та Facebook, TikTok не ділиться відсотком доходу від реклами з користувачами.

У TikTok є кілька вбудованих інструментів монетизації, як от віртуальні подарунки чи фонд для авторів Creator Fund.