Іран задоволений тим, як ХАМАС “дестабілізував та ізолював” Ізраїль

Головна Сторінка » Іран задоволений тим, як ХАМАС “дестабілізував та ізолював” Ізраїль

Міністр оборони Ірану бригадний генерал Мохаммад Реза Гараї Аштіані вважає, що “Вісь опору” (підтримувані Іраном сили на Близькому Сході, зокрема ХАМАС) успішно дестабілізувала та ізолювала Ізраїль.

Аштіані стверджував, що напад на мечеть Аль-Аксу зменшив міграцію євреїв до та всередині Ізраїлю, створивши економічну, політичну та безпекову кризи для країни. Він також заявив, що війна викликала антиізраїльські настрої в усьому світі та підірвала довіру до ізраїльського уряду. Про це зазначається у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїльські військові показали тунель ХАМАСу у лікарні в Секторі Гази

На думку Аштіані, невдачі ізраїльської армії та розвідки після 7 жовтня дають уроки для майбутніх дій проти Ізраїлю. Іранські державні ЗМІ широко поширили повідомлення Аштіані.

“Ця заява узгоджується з оцінкою ISW про те, що ХАМАС намагається продовжити свою війну проти Ізраїлю, щоб дати собі час заручитися підтримкою своїх іноземних партнерів і міжнародних гравців”, – заявили аналітики.

В ISW також зазначили, що заява Аштіані також узгоджується з великою стратегічною метою Ірану міжнародної ізоляції та остаточного знищення ізраїльської держави.

“Заява Аштіані заслуговує особливої ​​уваги з огляду на його позицію в іранському режимі. Раніше Аштіані обіймав посаду заступника начальника Генерального штабу Збройних сил з 2019 по 2021 роки, перш ніж стати міністром оборони. Посада міністра оборони часто є сходинкою до все більш впливових посад в Ірані. Численні іранські міністри оборони пізніше служили особистими радниками верховного лідера”, – пояснили в ISW.

У жовтні Ізраїль зазнав ракетного обстрілу, а терористи ХАМАС проникли на територію країни, вбили людей і взяли заручників.

Армія оборони Ізраїлю ЦАХАЛ у відповідь розпочала антитерористичну операцію “Залізні мечі”. Ізраїль повернув під контроль усі населені пункти на кордоні з Газою.

Минулого місяця ЦАХАЛ розпочав наземну операцію у Секторі Гази. Ізраїльські війська повністю оточили місто Газа.

Операція Ізраїлю в Газі викликала невдоволення у мусульманських країнах, а також серед мігрантів, які виїхали до західної Європи. Тисячі мусульман вийшли на акції протести в європейських містах світу.