Історія фонду, що змінює життя: як сьогодні функціонує Food for Ukraine

Головна Сторінка » Історія фонду, що змінює життя: як сьогодні функціонує Food for Ukraine

Наприкінці лютого 2022-го увесь світ об’єднався, щоб допомогти Україні та її населенню протистояти повномасштабному вторгненню Росії. Так, у Литві був заснований фонд Food for Ukraine задля підтримки українців, які особливо постраждали під час війни. Ініціатором його створення став бенефіціар мережі супермаркетів NOVUS Раймондас Туменас.

Засновник фонду мотивував його відкриття бажанням допомогти тим, хто потрапив у епіцентр воєнних дій, втратив майно, близьких, був вимушений залишити дім або й зовсім не має куди повертатися. Це також самотні пенсіонери і сім’ї з дітьми, котрі знаходяться у скруті тобто українці, які зовсім не мають змоги самотужки забезпечити себе повсякденними продуктами. Саме для них фонд передає продуктові комплекти. Ця, на перший погляд, базова допомога, на практиці виявилася величезною підтримкою для людей, які опинилися у скрутному становищі. Набори стали чи не єдиним способом вижити.

1 620 000 кілограмів їжі для українців на 77,6 млн грн

Команда фонду докладає значних зусиль: від пошуку меценатів та партнерів до організації регулярної логістики та закупівлі продуктів. Але ефективно організована робота і головне щире бажання продовжувати підтримувати тих, хто дуже чекає на поміч, допомогли досягти чималих результатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі стартувала подача заявок на грошову допомогу батькам із дітьми: як отримати

Ця продовольча допомога не лише зменшує фінансове навантаження на родини, але й дає надію на те, що вони не будуть самотніми у цей непростий період

Майже за півтора року до України доставили 81 вантажівку з харчовими продуктами на загальну суму більше ніж 77,6 млн грн. Ця допомога дісталася тисячам українців, котрі багато втратили: мешканцям модульних будинків або напівзруйнованих домівок, сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю. Кожен пакунок це продовольство, розраховане в середньому на тиждень. Тому люди, які опинилися в скруті, очікують на цю допомогу та по-справжньому вдячні за неї. Зрештою, для кожного з них це більше, ніж просто їжа, це спосіб виживати у цей складний час. Раймондас вірить, кожен набір дає людям надію на те, що незабаром все буде добре.

“Війна це жахливо. Діти, які стають її жертвами, особливо вразливі зараз. Зазнавши значних втрат, люди опиняються перед безмежними турботами та побутовими труднощами. Однак серед усіх основних потреб є одна особливо вагома це їжа. Щоб допомогти сім’ям звести цю потребу на найнижчий рівень, ми надаємо продуктові набори, які дозволяють забезпечити їх харчуванням на весь тиждень. Ця продовольча допомога не лише зменшує фінансове навантаження на родини, але й дає надію на те, що вони не будуть самотніми у цей непростий період. Наш фонд прагне продовжувати підтримувати найбільш вразливих українців продовольчою допомогою. Дякую всім, хто робить свій внесок у цю місію”, зазначив засновник фонду.

Реалізація допомоги сьогодні

Фонд і донині продовжує активно допомагати українцям, що переживають складний період. Представники фонду, зокрема його керівник Неріюс Удренас регулярно приїжджає до України особисто, щоб передати допомогу та побачити ситуацію на власні очі. Як він пригадує, емоції українців, які вони бачили під час поїздки, змінювалися від глибокого болю втрати до радості, що приходила з розумінням, що їх пам’ятають та підтримують. Саме такі історії є свідченням важливості роботи фонду. А зусилля цілої команди стають прикладом справжньої людської турботи в найважчі часи.

Здавалося б, просто пакет з продуктами, а насправді це відновлення віри у доброту та майбутнє

“У нашій реальності, коли війна позбавляє людей спокою і безпеки, ми маємо пам’ятати про необхідність підставляти плече підтримки тим, хто потребує її найбільше. Допомога якісними продуктами має суттєвий вплив на повсякдення тих, хто втратив будинок та засоби на існування. Здавалося б, просто пакет з продуктами, а насправді це відновлення віри у доброту та майбутнє”, ділиться Неріюс.

Food for Ukraine продовжує бути символом єднання та надії для українців. Попри те, що команда фонду зустрічається з труднощами з залученням ресурсів, фандрейзинг, пошук партнерів для подальшої допомоги триває і зараз. Представники фонду зізнаються, що наразі підтримувати його діяльність в колишніх об’ємах буває складно, однак допоки за цими процесами стоїть віддана справі команда, все вдасться. З цим погоджується й сам Раймондас Туменас. Ініціатор проєкту підкреслює, що Україна його друга домівка, тож бути поряд, проявити людяність, згуртованість і докладати всіх зусиль, аби наблизити перемогу це найменше, що він може зробити.

Відучора, 1 серпня, власники житла, яке було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ, зможуть подати заяву на отримання компенсації. Зробити це можна через застосунок “Дія”.

Наразі претендувати на компенсацію за знищене житло зможуть одноосібні власники житла, яке зруйноване через бойові дії після 24 лютого та не підлягає відновленню. Зруйноване житло має бути розміщене на територіях контрольованих Україною.