fbpx

Ізраїль може дати Україні систему попередження про обстріли, але на це піде багато часу

Головна Сторінка » Ізраїль може дати Україні систему попередження про обстріли, але на це піде багато часу

Ізраїль допоможе встановити в Україні систему попередження цивільних про наближення російських ракет.

Це може статись протягом чотирьох місяців, сказав посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в інтерв’ю The Times of Israel.

Терміни ці не є вдалими, бо Україна вже перебуває в стані жорстокої війни.

“Ми говоримо про це публічно вже пів року. Це не те, про що ми говоримо таємно. Нам пообіцяли, що ми її отримаємо, але ми досі її не отримали”, зауважив Корнійчук.

Початкове розгортання системи буде пілотним. У найкращому випадку охопить ціле місто. Наприклад, Київ. Ізраїль водночас надасть $200 млн кредитних гарантій на будівництво медичних та інших цивільних об’єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза ракетного удару: Чорне море заполонили кораблі РФ

“Київ буде радий використати цей кредит для придбання ізраїльського оборонного обладнання”, пояснив Корнійчук.

Ізраїльський політик Зеев Елькін сказав, що рішення щодо передачі системи оповіщення останні півтора місяця загальмувалося, але просувається.

“Нашу систему оповіщення настільки точно розроблено, що вона в змозі попереджати про обстріли точково – коли в одному районі міста лунає сирена і люди мають іти до сховищ, а в іншому районі люди сидять у кафе. В Україні це сильно поліпшить якість життя людей”, додав він.

Поставка займе від трьох до шести місяців.

“Ми вважаємо, що три місяці – це максимум і що є можливість зробити це швидше, і просуватимемо це питання через комісію Кнесету у закордонних справах і обороні, очолювану Юлієм Едельштейном”, підсумував політик.

Українські розвідники підтвердили, що Росія зібрала певну кількість штурмової авіації біля кордонів з Україною. Її планують застосувати на найважливіших напрямах, де намагаються вести наступ.

300 літаків та 288 гвинтокрилів. Саме стільки армія РФ втратила у повномасштабній війні в Україні, за даними Генштабу ЗСУ.

Generated by Feedzy