fbpx

Кабмін знову призначив главою Регуляторною служби колишнього “слугу”, який брехав в декларації

Головна Сторінка » Кабмін знову призначив главою Регуляторною служби колишнього “слугу”, який брехав в декларації

Кабінет міністрів перепризначив колишнього нардепа від фракції “Слуга народу” і ексглаву Харківської обласної адміністрації Олексія Кучера на посаду голови Державної регуляторної служби.

Відповідне розпорядження оприлюднили на порталі уряду 11 жовтня, пише “БізнесЦензор”.

Згідно з документом, Кучера призначили керівником відомства з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків строком на п’ять років.

Перед цим, іншим своїм розпорядженням від 11 жовтня, Кабмін звільнив Кучера з посади Держрегуляторної служби у зв’язку із закінченням терміну дії тимчасового контракту, укладеного без проведення конкурсного відбору за процедурою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Призначили нових голів Харківської та Одеської ОДА

Раніше повідомлялося, що глава Нацагентства з питань запобігання корупції (НАПКА) Олександр Новіков вніс припис Кабміну з вимогою провести службове розслідування і притягнути до дисциплінарної відповідальності Кучера за неправдиве декларування.

У ньому чиновник вказав, що володіє криптовалюта Bitcoin вартістю 13,1 млн грн, проте не зміг підтвердити наявність цього активу. За даними податкової служби, загальний дохід Кучера і членів його сім’ї за весь час роботи з 2001-го по 2020 рік становить всього 880,68 тис. грн.

При цьому, згідно з декларацією за 2018 рік, до обрання народним депутатом, у сім’ї Кучера взагалі не було доходів. У власності Кучер зазначив $ 87 тис. Готівкою у себе і $ 205 тис. – у дружини, а також 77 біткоїн вартістю $299,2 тис.

НАПКА прийшов до висновку, що Кучер вказав в декларації неправдиві відомості про володіння криптовалюта, чим вчинив злочин.

Кабмін призначив Олексія Кучера головою Державної регуляторної служби в січні 2021 року за процедурою без проведення конкурсу. З Кучером уклали контракт про проходження державної служби на період дії карантину.

Кучер з 5 листопада 2019-го до 27 листопада 2020 року очолював Харківську ОДА. Звільнив його президент Володимир Зеленський з формулюванням “за власним бажанням”. До цього Кучер був нардепом від “Слуги народу”.