fbpx

Кадиров та Пригожин влаштували “гру” на тлі “реформи” армії РФ –  ISW

Головна Сторінка » Кадиров та Пригожин влаштували “гру” на тлі “реформи” армії РФ –  ISW

Російське військове командування вирішило влаштувати “реформи” в лавах загарбників.

Водночас засновник приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин і чеченський диктатор Рамзан Кадиров ведуть свою “гру”. Про це повідомив американський інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.

За даними аналітиків, міністерство оборони (МО) Росії оголосило про офіційне приєднання бойовиків так званих ЛДНР до збройних сил. Це стало відповіддю на наростальну критику про зміну командування в “добровольчих” підрозділах.

19 лютого міноборони РФ спростувало повідомлення про передбачуване звільнення офіцерів “об’єднаного 1-го та 2-го армійських корпусів” так званих ЛДНР.

Аналітики припустили, що це, ймовірно, була відповідь на поширену критику з боку блогерів і самих бойовиків щодо повідомлення про звільнення “прессекретаря” так званої ДНР Едуарда Басуріна за два дні до цього.

Той обговорив своє звільнення на публічній зустрічі з Пригожиним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що свідчать кадрові перестановки в російській армії: в ISW пояснили

“Рішення про реорганізацію бойовиків “ЛДНР” в умовах наступу, ймовірно, вказує на те, що російське оборонне відомство не розуміє масштабу проблем інтеграції нерегулярних формувань у професійні збройні сили під час інтенсивних бойових дій”, вважають в ISW.

Аналітики нагадали, що бойовики з ОРДЛО нині воюють на Донбасі. Намагаються вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Тому така несвоєчасна реструктуризація структури ЗС РФ управління може знизити “згуртованість” всередині незаконних формувань і між ними та російською армією, вважають аналітики.

“Ця реорганізація може засмутити і деморалізувати маріонеткові елементи, які протягом дев’яти років користувалися значною незалежністю як нерегулярні бойовики. І можуть відштовхнути їх під час наступу РФ на Донбас. Але Росії потрібні ці підрозділи, які історично не були ефективними силами, для збереження позицій у західній частині Донецької та Луганської областей, доки звичайні її війська продовжують наступ на окремих лініях фронту на сході України”, пояснили в ISW.

Зазначається, що реструктуризація у лавах бойовиків також свідчить про те, що російське військове командування намагається провести всі бажані “реформи”, тоді як російське міноборони користується прихильністю президента РФ Володимира Путіна.

Експерти вважають, що російське військове командування розпочинає надто багато радикальних змін у військах, які або вимагатимуть часу, або викличуть значну напруженість, що завадить їхньому повному здійсненню. Навіть, якщо воно наказує своїм силам проводити надзвичайно складні військові операції, які в будь-якому разі перевищують їхні можливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони РФ повністю відрізало ПВК “Вагнер” від постачання боєприпасів ISW

Пригожин 20 лютого поскаржився, що це було зроблено через його “складні відносини” з невстановленими, але ймовірними посадовими особами МО. Він стверджував, що у “вагнерівців” спостерігається “повний голод щодо снарядів” через те, що російські військові проігнорували його вимоги й ввели нові обмеження на закупівлю боєприпасів.

Також визнав, що найманці ПВК зазнають вдвічі більше втрат через те, що не можуть придушити вогонь української артилерії. І азначив, що у “Вагнера” було достатньо боєприпасів під час перебування на посаді колишнього командувача окупантами в Україні генерала армії Сергія Суровікіна.

На цьому тлі один із пропагандистських блогерів у РФ підкреслив, що Пригожин повторює досвід терориста так званої ДНР Ігоря Гіркіна, який керував маріонетковими підрозділами на Донбасі 2014 року. Міноборони тоді також відрізало йому доступ до підкріплень і запасів

Там додали, що, як і Пригожин, власну “гру” веде і Кадиров. Він опублікував 19 лютого фото, на якому знятий на зустрічі з Пригожиним у невстановлену дату, та привітав успіх ПВК і її “роботу в Україні”.

Підтримка Кадировим Пригожина і групи “Вагнера” виникла за такою ж експансивною його підтримкою міноборони РФ.

Аналітики припустили, що глава Чечні, ймовірно, намагається зберегти свої відносини з МО та Кремлем, не піддаючись критиці з боку Пригожина. Він не заявляв, що має намір створити воєнізовану компанію в невстановлений термін. А риторично зазначив, що може “скласти конкуренцію” найманцям “Вагнера” наступного дня після завершення своєї роботи на держслужбі як голови Чечні.

“Його (Кадирова. Gazeta.ua) зауваження про “суперництво” з ПВК, найімовірніше, мало на увазі комплімент Пригожину, а не заяву про власні наміри Кадирова. Він фактично вже має власну воєнізовану структуру у вигляді чеченських бойових загонів, які формує і над якими, мабуть, зберігає певне командування та контроль”, додали аналітики.

У січні Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти російської ПВК “Вагнер”. Вашингтон також визнав ПВК міжнародною злочинною організацією.

У список санкцій потрапила сама ПВК “Вагнера”, а також голова Федеральної служби виконання покарань РФ у Тулі Іван Прокопенко.

Generated by Feedzy