fbpx

Катастрофа МАУ в Ірані: суд зобов’язав виплатити родичам жертв $90 млн

Головна Сторінка » Катастрофа МАУ в Ірані: суд зобов’язав виплатити родичам жертв $90 млн

Верховний суд провінції Онтаріо постановив виплатити родичам шести жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані 107 млн канадських доларів (близько 90 млн дол США) плюс відсотки.

Це рішення ґрунтується на травневій постанові суду, якою збиття літака PS752 було визнано навмисним терористичним актом, повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву суду.

Адвокат родичів жертв Марк Арнолд тоді заявив, що домагатиметься арешту майна Ірану в Канаді та за кордоном, якщо Тегеран відмовиться добровільно виконати рішення суду.

Іран ще минулого року отримав повістку в суд, однак не захищав себе під час слухань. Стороною захисту у позові визначено державу Іран, Збройні сили країни, верховного лідера Аятоллу Хаменеї, Корпус вартових ісламської революції та кілька інших відповідачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд Канади погрожує Ірану Міжнародним судом ООН

Літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ рейсу Тегеран-Київ був збитий вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту столиці Ірану. Загинули всі 176 людей, які перебували на борту, зокрема 11 українців. Більшість жертв були громадянами Ірану та Канади.

На четвертий день після катастрофи іранська сторона офіційно визнала, що літак МАУ збили її військові, які помилково сприйняли його за ворожу мету.