fbpx

“Керівництво Білорусі обмежило співпрацю з Росією” – генерал Наєв

Головна Сторінка » “Керівництво Білорусі обмежило співпрацю з Росією” – генерал Наєв

Після невдач Росії на фронті Білорусь обмежила співпрацю з РФ по постачанню озброєння, боєприпасів та надання полігонів для підготовки мобілізованих.

При цьому на аеродромах Білорусі все ще залишається авіація повітряно-космічних сил РФ, повідомив командувач Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв’ю “Укрінформу”.

За його словами, окупанти зараз рідко використовують білоруські аеродроми для бомбардувань України.

“Не літають тому, що після невдалого вторгнення армії Росії з території Білорусі, наступних невдач на нашому Сході та Півдні керівництво Білорусі обмежило свою співпрацю з Росією”, сказав Наєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На українсько-білоруському кордоні включили гімн України та поставили білборди

Водночас нагадав, що у грудні 1999 року між Росією та Білоруссю уклався договір про створення “Союзної держави”, яка мала на меті об’єднання обох країн.

“З метою перевірки можливості спільного застосування авіаційного угруповання Росії та Білорусі проводилося спільне патрулювання її повітряного простору, в тому числі, щоб показати країнам НАТО готовність до дій у відповідь”, наголосив Наєв.

Він зазначив, що до 6 квітня 2023 року в Білорусі перебували три літаки МіГ-31К, які є носіями аеробалістичних ракет “Кинджал”. Нині там залишається 13 російських літаків та 12 гелікоптерів.

“Залишається 13 літаків: Су-34 вісім одиниць, Су-30СМ три одиниці, Су-24МР дві одиниці. Також ми спостерігаємо там 12 гелікоптерів Мі-8, Мі-24, Мі-28Н повітряно-космічних сил Росії”, повідомив командувач.

Від початку повномасштабної агресії Росія використовувала територію Білорусі як плацдарм для атак на Україну. Звідти 24 лютого 2022 року наступали російські загарбники. Для здійснення авіанальотів проти України російська армія залучила практично всі аеродроми Білорусі.

Українські військовослужбовці продовжують контролювати ситуацію на кордоні із Білоруссю. Нині у сусідній країні не фіксують ворожого угруповання, яке могло б спробувати прорвати кордон, повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Generated by Feedzy