Керівник комунального підприємства вимагав 1,2 млн грн від бізнесу

Home Новини звідусіль Керівник комунального підприємства вимагав 1,2 млн грн від бізнесу

У Києві правоохоронці викрили посадовця КМДА, який вимагав у підприємця, що переміг у тендері, майже 1,2 млн грн неправомірної вигоди.

Про викриття повідомили прокурори спільно зі Службою безпеки України. Інформацію підтвердили у столичній прокуратурі та правоохоронних органах, повідомляє Київська міська прокуратура і генпрокурор Руслан Кравченко.

“За процесуального керівництва Київської міської прокуратури директору комунального некомерційного підприємства КМДА “Освітня агенція міста Києва” повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні грошей від переможця тендеру на закупівлю навчального обладнання”, – зазначили у прокуратурі.

За даними співрозмовника УП, підозрюваним є директор КНП Микита Бугайов. У відкритих деклараціях вказано, що він має спільного сина із заступницею начальника одного з департаментів Нацполіції Маріанною Гордій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компанії з найдорожчими цінами виграли тендери Укрзалізниці – ЗМІ

Слідство зʼясувало, що у грудні 2025 року КНП “Освітня агенція міста Києва” оголосила закупівлю навчального обладнання. Загальна вартість тендеру становила майже 8,3 млн грн.

Після визначення переможця керівник підприємства ініціював особисту зустріч. Під час розмови він заявив, що для підписання договору та подальших розрахунків необхідно передати йому 1,2 млн грн.

Директора комунального підприємства затримали безпосередньо під час отримання коштів. Йому повідомили про підозру за статтею “вимагання та одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі”.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та тимчасового відсторонення підозрюваного від займаної посади.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему розкрадання державних коштів за зеленим тарифом на тимчасово окупованій частині Запорізької області.

У справі фігурують колишній заступник керівника Офісу президента України, ексчлен наглядової ради НАК “Нафтогаз України” та керівники енергетичних компаній.

За інформацією слідства, йдеться про колишнього заступника глави Офісу президента Ростислава Шурму, якого у грудні минулого року вивели зі складу наглядової ради Нафтогазу.