Керівник МЗС Туреччини зустрівся із Шойгу: про що говорили

Головна Сторінка » Керівник МЗС Туреччини зустрівся із Шойгу: про що говорили

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан та міністр оборони РФ Сергій Шойгу обговорили зернову угоду, з якої раніше вийшла Росія.

В міноборони РФ заявили що зернова угода нібито зупинена не через Росію, яка “докладала до її реалізації максимум зусиль”. Про це повідомили на офіційній сторінці Міністерства закордонних справ Туреччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ вважатиме військовими цілями всі судна, які йдуть в українські порти

“І тут ми можемо сказати лише одне, що якщо виконати все те, що було обіцяно Росії, то операцію буде продовжено. Але виявилося, що це зробити складніше, ніж будувати нові коридори, нові наземні маршрути”, заявив Шойгу.

За день до цього глава МЗС Туреччини провів у Москві зустріч із російським колегою Сергієм Лавровим. Він сказав, що зернова угода займала важливе місце в її порядку денному, а Туреччина “докладає великих зусиль для відновлення угоди”.

Фідан підкреслив, що зернова угода дуже важлива як для світової продовольчої безпеки, так і для стабільності в Чорному морі. “Ми уважно розглядаємо можливості, які можуть виникнути, щоб зробити серйозні кроки в цьому питанні. ООН активно працює над угодою. Наші друзі підтримують зв’язок із Гутеррешем та його командою”, додав він.

Усі ці дипломатичні зусилля відбуваються напередодні зустрічі президента Туреччини Реджепа Ердогана та російського диктатора Володимира Путіна у Сочі.

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що Туреччина, Катар та Росія могли вести переговори про експорт зерна без участі України.

Йдеться про перевезення до Туреччини 1 млн т російського зерна за пільговою ціною при фінансовому забезпеченні Катару. В подальшому це зерно буде перероблюватися на турецьких підприємствах і відправлятиметься в країни, які найбільше його потребують.

Росія вийшла з Чорноморської ініціативи 17 липня і погрожувала військовими ризиками тим країнам, які вирішать відновити угоду без неї.