fbpx

Кількість політв’язнів у Білорусі наближається до тисячі

Головна Сторінка » Кількість політв’язнів у Білорусі наближається до тисячі

За грудень 2021 року кількість політв’язнів у Білорусі збільшилася на 82 особи.

Зараз за ґратами перебуває 970 осіб. Про це повідомляє Правозахисний центр “Весна”.

За словами правозахисників, станом на 30 грудня кількість політичних в’язнів становила 970 осіб.

Триває процес притягнення до кримінальної відповідальності учасників протестних виступів проти фальшування результатів президентських виборів, а також інакодумців та критиків влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білорусі соцмережі “Радіо Свобода” визнали “екстремістськими”

Впродовж грудня до учасників мирних акцій протесту застосували 29 адміністративних арештів загальною тривалістю 381 добу.

“Катування, як і раніше, застосовуються в ході розслідування політично мотивованих кримінальних справ”, сказано у повідомленні.

У Білорусі суд визнав екстремістськими матеріали телеграм-каналу білоруської правозахисної організації “Весна”. Відтепер за поширення інформації їхнього джерела загрожує штраф чи адміністративний арешт.

Крім цього, в Білорусі засудили росіянина, який озвучував відеоролики опозиції. Мінський міський суд засудив росіянина Єгора Дуднікова до 11 років ув’язнення за озвучування відеороликів опозиційного телеграм-каналу.

24 листопада 2021 року режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка визнав екстремістським найстаріше білоруське видання “Наша ніва”.

Рішення ухвалили 23 листопада, виданню виповнилося 115 років.

12 жовтня у Білорусі запровадили кримінальну відповідальність для підписників Telegram-каналів, оголошених “екстремістськими”. Підписників таких Telegram-каналів і чатів притягуватимуть до відповідальності як учасників екстремістського формування. Максимальне покарання становить сім років позбавлення волі.