Кількість страт у світі сягнула рекордного показника

Головна Сторінка » Кількість страт у світі сягнула рекордного показника

Зареєстрована кількість страт у 2022 році сягнула найвищого показника за останні п’ять років

Кількість зареєстрованих страт різко зросла до показника у 833 людини, ідеться у звіті Amnesty International стосовно смертної кари.

“Документ охоплює застосування судами смертної кари за період з січня по грудень 2022 року. Ідеться лише про страти, смертні вироки та інші аспекти застосування смертної кари, такі як пом’якшення та реабілітація, якщо є обґрунтовані підтвердження. Уряди багатьох країн не публікують інформацію про застосування смертної кари”, ‒ сказано у повідомленні.

Загалом у 20 країнах було страчено 883 людини, що на 53% більше, ніж у 2021 році. Такий сплеск кількості страт, що не включає тисячі страчених торік у Китаї, відбувся за рахунок Близького Сходу та Північної Африки. Зареєстровані цифри там зросли з 520 у 2021 році до 825 у 2022 році.

“Занепокоєння викликає те, що 90% відомих у світі страт за межами КНР було здійснено лише у трьох країнах регіону. Кількість зареєстрованих страт в Ірані зросла з 314 у 2021 році до 576 у 2022 році. У Саудівській Аравії цифри зросли втричі: з 65 у 2021 році до 196 у 2022 році. Це найвищий показник, зафіксований Amnesty International за 30 років. У Єгипті стратили 24 людини”, ‒ звітує організація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти перевірили скандальний звіт Amnesty International про ЗСУ: які висновки

Застосування смертної кари залишалося таємницею в декількох країнах, включно з Китаєм, Північною Кореєю та В’єтнамом. Ці держави широко використовують смертну кару, а це означає, що справжня глобальна цифра є набагато вищою.

“Хоча точне число страчених людей у Китаї невідоме, очевидно, що країна залишається найбільш плідним катом у світі, випередивши Іран, Саудівську Аравію, Єгипет і США”, ‒ зазначають в Amnesty International.

В Ірані за наводкою РФ стратили колишнього заступника міністра оборони Ірану Аліреза Акбарі. Протягом десятиліття він був шпигуном і надавав Великій Британії цінні розвідувальні дані про іранські ядерні та військові програми.