Коломойський хотів забрати ПриватБанк. Суд відмовив

Головна Сторінка » Коломойський хотів забрати ПриватБанк. Суд відмовив

Господарський суд міста Києва підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам.

Про це у вівторок повідомив Національний банк.

Ухвалою суду від 7 травня закрито провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку. Внаслідок укладення яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року, та зобов’язання повернути колишнім акціонерам у власність акції банку.

Справа була відкрита за позовом колишніх акціонерів Ігоря Коломойського і кіпрської компанії Triantal Investments Ltd до Нацбанку, Кабінету міністрів, Міністерства фінансів, ПриватБанку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суркіси хотіли забрати в України під час війни $350 млн. Не вийшло – Мін’юст

Позивачі сформували такі позовні вимоги, наслідком задоволення яких є повернення їм акцій банку, однак закон це прямо забороняє, що й констатував суд, сказав начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.

Відповідно до закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку та їхньої передачі інвестору держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані нею акції банку. Водночас такі акції не можуть бути витребувані на користь попереднього власника, сказав Григорчук.

Торік у лютому Велика палата Верховного суду залишила в силі ухвалу Господарського суду міста Києва, якою було закрито провадження у справі за позовом колишнього голови правління та міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку, нагадали.

“Наразі судами України закрито провадження у понад 30 судових справах за позовами пов’язаних із ПриватБанком осіб про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку”, – повідомив Нацбанк.

Кабінет міністрів націоналізував ПриватБанк у грудні 2016-го. Щоб утримати його діє­здатним держава вклала 155 млрд грн.

Торік у вересні Національне антикорупційну бюро оголосило підозру Коломойському у заволодінні 9,2 млрд грн ПриватБанку.

За даними слідства, у січні-березні 2015 року кінцевий бенефіціар банку розробив план заволодіння коштами. Щоб у подальшому профінансувати підконтрольну офшорну компанію і збільшити власну частки у статутному капіталі банку. Крім Коломойського, підозри у справі оголосили ще п’ятьом особам.

Коломойському повідомили про підозру у шахрайстві і відмивання майна, одержаного злочинним шляхом. Суд обрав олігарху запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави.