Коли і як садити капусту: важливі поради

Головна Сторінка » Коли і як садити капусту: важливі поради

Вирощувати капусту намагаються майже усі городники. Але це може бути непростою справою. Адже вона потребує особливого догляду.

Є багато сортів капусти з різними вимогами до клімату. Але усі потрібно висаджувати на добре освітленій ділянці із поживним ґрунтом. Кілька порад щодо правильної висадки капусти у відкритий ґрунт зібрала Gazeta.ua.

Час посадки капусти залежить від регіону, погодних умов, сорту та стану розсади. Так, ранньостиглу капусту можна садити, коли температура повітря буде стабільно не нижчою +8… +10℃. Такий період зазвичай настає наприкінці квітня ‒ на початку травня. А середньо та пізньостиглі сорти висаджують через два-три тижні після ранніх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допоможе пиво: надійні народні способи боротьби зі слимаками

Капуста любить сонячні ділянки з нейтральною кислотністю ґрунту. Садити розсаду у відкритий ґрунт слід у прохолодний день. Найкраще перед дощем, тоді саджанці краще приживуться на новому місці. До пересадки контейнер з розсадою треба добре полити водою, аби коріння менше травмувалося.

Оптимальна відстань між рядами капусти має бути близько 30 см. Чим пізніші сорти тим повинна бути більшою.

На ділянці потрібно викопати потрібну кількість лунок, щоб їхній розмір співпадав із об’ємом земляної грудки.

На дно лунки можна насипати деревний попіл та подрібнену яєчну шкаралупу, перемішати усе із землею та покласти розсаду в ямки. Можна додати також торф або пісок, щоб розпушити ґрунт.

Важливо капусту добре полити. Грунт потрібно розпушувати навколо кущів, щоб шар землі не ущільнювався. Під час кожного розпушування слід підсипати землю до кожної рослини.

Розсаду підживлюють через два тижні після висадки у відкритий ґрунт. Найкраще вносити органічні добрива. А вже наступного разу можна мінеральні.

Урожай помідорів значною мірою залежить від того, на якій відстані садити стебла розсади. Відстань, у свою чергу, залежить від сорту томатів й опори, яка використовується для помідорів.

Щоб урожай помідорів був багатим, при їх садінні не слід забувати про добрива. При цьому не обов’язково купувати дорогі препарати. Можуть підійти підручні засоби.