Коли можуть зрости тарифи на комуналку – прогноз НБУ

Головна Сторінка » Коли можуть зрости тарифи на комуналку – прогноз НБУ

В Україні діє мораторій на підвищення тарифів на тепло, гарячу воду та розподіл природного газу на період дії воєнного стану та шести місяців після його скасування.

Однак, все частіше чути розмови про ймовірність скасування цієї заборони. При цьому Кабмін запевняє, що ціна на деякі комунальні послуги не буде зростати до кінця опалювального сезону, пише 24 Канал.

Однак, за певних умов рішення про мораторій можуть змінити.

Національний банк у своєму звіті зазначає, що зростання тарифів на газ, теплопостачання та гарячу воду не буде до 2025 року. Основною причиною продовження мораторію є вірогідне збільшення адміністративної інфляції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на хліб в Україні зміняться: подробиці

“Попри нагальну потребу усунення дисбалансів в енергетичному секторі, очікується, що подальші урядові рішення щодо приведення тарифів на ЖКП до ринкових рівнів враховуватимуть високу соціальну значущість тарифів. Тому очікується, що їх підвищення буде поетапним та супроводжуватиметься розширенням підтримки населення субсидіями”, – йдеться у звіті.

Разом з тим в НБУ також наголошують, що зростання адміністративної інфляції буде сильно впливати на ціну тютюнових виробів, продукцію з акцизами та на деякі житлово-комунальні послуги.

Фахівці Нацбанку вважають, що цей показник сягне значення 19%. Однак відбудеться це ближче до 2025 року.

Зазначається, що час зростання адміністративної інфляції пов’язаний зі зниженням безпекових ризиків. Раніше це планувалось на середину 2024 року, але тепер ці терміни змістилися, щонайменше на пів року.

У жовтні вартість газу була на рівні 15 196 грн за 1 тис. куб.м без ПДВ. Це на 2,3% більше, ніж у вересні, передає Міністерство економіки. Газ в Україні дорожчає четвертий місяць поспіль.

В уряді розглядають питання перегляду тарифів на електроенергію для побутових споживачів. Питання є відкритим. Про це сказав голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський.