У ГУР сказали, скільки ще Росія зможе фінансувати війну

Головна Сторінка » У ГУР сказали, скільки ще Росія зможе фінансувати війну

У Росії вже посилюються кризові явища. Водночас повномасштабна війна зможе тривати ще довго.

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов оцінив політичні та економічні процеси всередині РФ, передає NV.

“Росіяни не будуть підписувати жодного договору з Києвом та коаліцією союзників. Росія й надалі здійснюватиме хаотичні обстріли території України, але без ведення потужних бойових дій. Є такі випадки в історії, коли давні війни між державами юридично так і не завершені. Простий приклад – РФ і Японія, після 1945 року вони так і не підписали мирний договір через Північні острови (які Росія називає Курильськими). Цій територіальній проблемі вже понад 70 років. Тому цей сценарій дуже вірогідний і тут”, – зазначив він.

РФ значні територіальні апетити щодо України, які стосуються не лише Криму. Звісно ж, ці апетити ніхто не збирається задовольняти, пояснив Буданов.

“Системні зміни в російській економіці, зовнішнє постачання товарів військово-технічного призначення і психологічний фактор – зростання втоми від війни у суспільстві, вплинуть на те, скільки ще Росія зможе вести бойові дії високої інтенсивності. Поки що у РФ ще зберігається економічна стійкість. Так, ми спостерігаємо в них масштабну кризу пального, різке подорожчання продуктів харчування (за два місяці там удвічі підскочили ціни) та інших товарів. Це все розхитує їхню економіку та соціальну сферу”, – каже очільник ГУР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буданов ледь не загинув під час боїв за Сіверськодонецьк: в ГУР розповіли подробиці

Реальні проблеми росіяни відчують 2025 року. Проте ланцюги виробництва у Росії поки що не зруйновані й здатні зберігатися ще не один рік. Тому зараз дуже важливо слухати економістів, які моделюють ситуації, з урахуванням безлічі різноманітних даних.

“Є надія, що 2025 рік стане переломним щодо внутрішніх системних руйнівних змін і процесів у російській державі, суспільстві та економіці. Але це не прогноз, а очікування. Станом на зараз, виходячи з наявних факторів, ймовірність цього є. Але не забуваймо, що ця війна з кожним місяцем глобалізується і породжує нові процеси. Вони також будуть накладатися на ситуацію і сильно змінюватимуть будь-які попередні розрахунки. Це виклик, із яким уже зіткнулися провідні аналітики світу”, – резюмував Буданов.

У країні-агресорці Російській Федерації зріс рівень інфляції. Через значне збільшення військових видатків російська економіка може “перегрітися”. Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії.