Жовтень – ідеальний час для посадки фруктових дерев, коли прохолодна погода і волога земля створюють оптимальні умови для вкорінення.
Якщо ви плануєте озеленення свого саду, Gazeta.ua розповість, які дерева найкраще висаджувати восени, щоб вони швидко прижилися і в наступні роки потішили першим врожаєм.
“Але важливо знати, що саджанці треба купувати із закритим корінням, як за кордоном, яке не пошкоджене і не пересохло. Інакше, якщо корінні сухе, ці дерева пізньої осені не приживуться. Тому такі саджанці висаджувати небажано. У такому разі краще прикопати під нахилом. Взагалі, чим пізніша посадка, тим гірше для дерева”, – пояснює Gazeta.ua селекціонер Микола Завальний.
Також не можна купувати для посадки восени саджанці з неопалим листям.
“Це найбільша небезпека, коли дерева продаються з листям. Воно виснажує саджанець і може не прижитись”, – радить садівник.
Найкраще садити плодові дерева навесні. Але восени вони добре приживаються, якщо у грунті достатнього вологи і зима нехолодна. Якщо засуха буде продовжуватись, то посадку все ж таки краще перенести на весну, – наголошує Завальний.
Які дерева можна висаджувати восени
Не всі плодові дерева рекомендується висаджувати восени. Назвемо деякі з них. Насамперед це морозостійкі яблуні та груші. Яблуні відомі своєю невибагливістю та рясним урожаєм. Восени їхнє коріння має достатньо часу, щоб укріпитися до настання морозів. Груші також добре приживаються восени, а навесні активно розвиваються.
Також в цей період можна висадити сливи, шовковицю, вишню, абрикос.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що посадити вздовж паркану: шість чагарників, які ідеально поєднуються в кольорах
Сливи люблять прохолодну погоду для посадки, а їхні ніжні плоди будуть чудовим доповненням вашого саду. Вишні варто висаджувати восени, щоб вони встигли вкоренитися і навесні подарували вам свої соковиті ягоди.
Про кісточкові культури можна почути думку, що осінь не підходить для них. Проте в вересні можна висаджувати все. А от про пізніший період дійсно варто замислитися, наскільки це буде вдала думка для тої сливи та абрикосів, вишні. Але це стосується тільки звичайних сортів. Морозостійкі мають більше шансів на вдалу адаптацію.
З плодових кущів осінь добре підійде для смородини та малини, аґруса, чорноплідної горобини.
Якщо хочете висаджувати хвойні рослини, тоді всі різновиди, а також туї також можна пересаджувати.
Деякі дерева відомі своєю здатністю активно осушувати ґрунт і цим допомагають уникнути надлишкової вологості у дворі.
Проте не всі види дерев однаково підходять для таких умов. Особливе значення має вибір правильних дерев для посадки біля вигрібної ями для збереження здоров’я ґрунту і запобігання затопленню.
Розповімо, які рослини найкраще впораються з цією задачею і забезпечать ваш сад здоров’ям та стійкістю.