Дані військовозобов’язаного, на якого наклали штраф за неявку у військкомат, з’являються в реєстрі боржників.
У такому випадку він не зможе відчужувати своє майно, наприклад, продавати чи дарувати, розповів адвокат юридичної компанії “Де-Юре” Владислав Мартинчук, передає “РБК-Україна”.
“Військовозобов’язаний, що проігнорував повістку в Територіальний центр комплектування, може отримати адміністративне покарання після відповідного судового розгляду. Щоб дізнатися, чи накладений штраф, можна скористатися відкритими державними реєстрами або надіслати відповідний запит”, – розповів адвокат.
Мартинчук пояснив, що громадянин може самостійно встановити, чи наклали на нього штраф за неявку до військкомату чи відмову від військово-лікарської комісії. Для цього існує три шляхи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повістки почали виписувати 17-річним юнакам: що треба знати
“Офіційне звернення до ТЦК та СП. Якщо обрати такий варіант, доведеться чекати на відповідь до 30 днів. Якщо людину представляє адвокат і звертається вже він, то відповідь надається швидше – п’ять днів. Через портал “Автоматизована система виконавчого провадження”. У спеціальних полях потрібно ввести прізвище, ім’я, по батькові, дату народження. Після цього, якщо на громадянина накладено штраф, то система виведе докладну інформацію”, – зазначив він.
Ще один спосіб – через портал “Єдиного реєстру боржників”. Тут вказується та ж інформація, що й для виконавчих проваджень.
“Інформація про штраф з’являється на порталі АСВП в тому випадку, якщо на людину накладено штраф, а вона його не сплатила. Тоді до роботи береться виконавча служба. Після цього дані про оштрафованого з’являються в реєстрі боржників”, – розповів адвокат.
Розмір штрафу залежить від того, це перше чи повторне порушення, а також чи є людина посадовцем:
– перше порушення звичайних громадян – 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ – це 17 грн), посадових осіб – 200-300 НМДГ;
– повторне порушення – 200-300 НМДГ, для посадових осіб – 300-500 НМДГ.
За словами адвоката, військовозобов’язаного покарають штрафом від 3400 грн до 5400 грн, і він зобов’язаний його сплатити. Якщо добровільно не сплатить, то гроші стягуватиме виконавча служба в примусовому порядку.
Військовозобов’язаних, які після вручення повістки тричі не прийдуть у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, можуть оголошувати у розшук.
Також можуть бути великі штрафи, розповів в ефірі телемарафону народний депутат від “Батьківщини” Вадим Івченко, який є членом Комітету з питань нацбезпеки, оборони й розвідки, передає Gazeta.ua.