fbpx

Комунікація між Китаєм та Україною залишається “дуже складною” – МЗС

Головна Сторінка » Комунікація між Китаєм та Україною залишається “дуже складною” – МЗС

Україна намагається покращити дипломатичні відносини з Китаєм.

Проте комунікація на рівні керівництва між державами залишається “дуже складною”. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник в інтерв’ю “Українській правді”.

“Ми все-таки намагаємося покращити позицію офіційного Пекіна стосовно російської агресії… Комунікація була і залишається дуже складною на рівні найвищому”, сказав Мельник.

За його словами, уряд, президент і вся дипломатична служба намагалася і до великої війни і під час “відшукати ключик до цієї надважливої для України держави”. Мельник пояснив, що Київ прагнув, щоб позиція Пекіна була “сприятливішою, ніж сьогодні”.

“Щоб це був не лише цей нейтралітет, який ми теж цінуємо”, пояснив Мельник.

Він зауважив, що Україна не втрачає надію “достукатися як до розуму, так і до сердець китайського керівництва для того, щоб унеможливити будь-який альянс з путінською Росією”.

Влада Китаю публічно не засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але і не підтримала. Каже, хоче зберігати нейтралітет. Війну в Україні називає “кризою”, звинувачуючи у ній Захід. Москву Пекін продовжує вважати стратегічним партнером.

Generated by Feedzy