Конституційний суд відмовився переглядати закон про амністію майданівців

Головна Сторінка » Конституційний суд відмовився переглядати закон про амністію майданівців

Велика палата Конституційного Суду відмовилася відкривати провадження, щоб перевірити закон про амністію учасників Революції гідності на відповідність нормам Конституції.

Конституційне подання підписали 50 народних депутатів, серед яких увесь склад фракції “ОПЗЖ”, повідомляє пресслужба КСУ.

Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

За оцінками авторів подання, цей закон суперечить 16 статтям Конституції України.

“На засіданні Великої палати також постановлено ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України”, – сказано в повідомленні.

Автори подання вказували, що під час масових акцій протесту в листопаді 2013 року – лютому 2014 року загинули близько 100 протестувальників і близько тисячі отримали поранення; були вбиті 23 співробітники правоохоронних органів, 932 були поранені, зокрема 257 – важко, а 158 – з вогнепальної зброї.

“Деякі учасники масових акцій протесту відкрито зізнаються в застосуванні вогнепальної зброї до представників правоохоронних органів, їхньому вбивстві і в скоєнні тяжких злочинів іншого характеру. Але такі злочини в результаті прийнятого закону не підлягають розслідуванню, а особи, яких підозрюють в їх вчиненні, звільнені від кримінальної відповідальності”, – сказано в документі.

На думку депутатів, таким чином у суспільстві було сформовано враження про дозволеність безкарно скоювати злочини проти життя і здоров’я людини, а також потерпілі від злочинів були позбавлені гарантованих їм конституційних прав і свобод.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фракція кума Путіна оскаржила в КСУ закон про амністію майданівців

Закон ухвалили 21 лютого 2014 року, в розпал Революції гідності, щоби не допустити переслідування протестувальників з боку правоохоронців.

В лютому 2020 року моніторингова місія з прав людини ООН рекомендувала Україні скасувати закон про амністію майданівців, який не дозволяє проведення розслідування вбивств правоохоронців під час Революції гідності.