Коронавірус в Україні: новий підвид шириться областями

Головна Сторінка » Коронавірус в Україні: новий підвид шириться областями

Варіант штаму коронавірусної хвороби Omicron XBB.1.5, відомий також під назвою “Кракен”, підтверджено вже в чотирьох областях України.

Це стало відомо завдяки результатам секвенування референс-лабораторії Центру громадського здоров’я. Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ.

“Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській”, повідомила завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ Ірина Демчишина.

За її словами, робота лабораторії триває постійно.

“Нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань”, розповіла Демчишина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні захворюваність на Covid-19 перевірятимуть новим методом

В Центрі громадського здоров’я зазначають, що такий розвиток подій був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню.

В ЦГЗ застерегли, що хоча сам по собі Omicron і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Саме тому необхідно пройти вакцинацію проти Covid-19, в тому числі зробити і бустерні щеплення.

Наразі в Україні доступна спеціальна вакцина проти штаму Omicron. Для отримання щеплення не обов’язково мати декларацію з сімейним лікарем.

Вакцинуватися можна в найближчому закладі охорони здоров’я або в центрах вакцинації. Щеплення проти Covid-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років.

В ЦГЗ наголошують, що перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти.

В Україні зафіксували перший випадок зараження новою версією коронавірусу XBB.1.5, або “Кракен”.

Цей підвид штаму Omicron виявили в Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я 24 січня.

XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Про це свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.