fbpx

Кремль націлився на українські АЕС: в ISW розказали про нову загрозу

Головна Сторінка » Кремль націлився на українські АЕС: в ISW розказали про нову загрозу

Росія може почати атаки, спрямовані на виведення з ладу українських атомних електростанцій.

Міністерство оборони Російської Федерації відреагувало на заклик російських пропагандистів систематично атакувати електричну інфраструктуру, яка підтримує українські АЕС, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“19 лютого міноборони РФ заявило, що українські посадовці нібито планують атаки “під чужим прапором” на радіаційно небезпечні об’єкти в Україні. Це нібито стане спробою звинуватити російські війська у невибіркових ударах по цих об’єктах у порушення Конвенції з ядерної безпеки перед 11-ю надзвичайною спеціальною сесією Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй 22 лютого”, сказано у повідомленні.

Аналітики не виключають, що міноборони Росії може розпочати інформаційну операцію, спрямовану на створення умов для проведення таких ударів. Це може призвести до можливих радіаційних інцидентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли про нові погрози й знущання окупантів з жителів Горлівки

Атаки, до яких закликають російські пропагандисти, зокрема атака поблизу атомних електростанцій завжди несе певний ризик. Водночас попередні російські удари по об’єктах критичної інфраструктури в Україні не свідчать про те, що російські сили систематично атакують електричну інфраструктуру, пов’язану саме з АЕС.

Російські військові блокують ротацію співробітників МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції. Це є грубим порушенням норм міжнародного права, повідомляє Міністерство закордонних справ.

На захопленій російськими окупантами Запорізькій атомній електротстанції ситуація погіршується. Дії росіян спрямовані на те, щоб після повернення станції під контроль України неможливо було відразу її доєднати до мережі.

Generated by Feedzy