fbpx

Кулеба назвав головну перепону вступу України в НАТО і ЄС

Головна Сторінка » Кулеба назвав головну перепону вступу України в НАТО і ЄС

Головною перепоною вступу України в НАТО і ЄС є те, що окремі країни досі дивляться на Україну крізь призму своїх відносин з РФ.

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба німецькому виданню Die Zeit.

“Україна – природна частина європейської та євроатлантичної спільноти. Ми розуміємо, що в ЄС існує певний скепсис щодо подальшого розширення. І що країна має відповідати всім Копенгагенським критеріям, яких ми досягнемо. Втім, не це головна перепона для нашого членства в ЄС”, – зауважив очільник МЗС.

“І тому мій меседж до них (країн) простий: сприймайте Україну за її власними якостями і чеснотами. Ми заслуговуємо на те, щоб на Україну дивилися як на Україну. Відносини з Росією – це одне, відносини з Україною – це інше”, – сказав Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти на Донбасі блокують роботу ОБСЄ

“Деякі країни, на жаль, схиляються до російського наративу про те, що Україну не можна озброювати, тому що це нібито підбадьорює нас або спонукає до якихось воєнних дій. Все це повна нісенітниця”, заявив міністр.

Росія хоче, щоб Україна залишалася слабкою, сказав Кулеба.

“Той, хто відкидає військову та оборонну співпрацю з нами, зміцнить цю позицію. Але ми дуже активно співпрацюємо з різними партнерами, які готові продати нам військову техніку та зброю, щоб ми могли краще захищатись”, – зауважив міністр.

Підтримка громадянами вступу України у НАТО досягла рекорду. Якби референдум був найближчим часом, то вступ у НАТО підтримали б 58%, у ЄС – 62%.

Стратегічний курс України на членство в ЄС і НАТО закріплений у Конституції.

Торік Україна здобула статус Партнера розширених можливостей НАТО. Це передбачає ширший обмін інформацією.

У вересні 2020-го в Україні відбулися спільні військові навчання з Альянсом. Узяли участь майже 4 тис. військових із 10 країн. Цьогоріч українські військові звання переведені на коди військових рангів НАТО.