Кузін розповів, як в Україні проводитимуть бустерну вакцинацію

Головна Сторінка » Кузін розповів, як в Україні проводитимуть бустерну вакцинацію

Зробити щеплення проти Covid-19 бустерною дозою можна лише через шість місяців після першого курсу вакцинації.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів деталі бустерної вакцинації в Україні. Він сказав, що в Україні не було затримки з бустером, передає BBC.

“Європейська технічна група з питань імунізації, яка аналізує всю доказову літературу, оцінює ефективність і безпечність міксування вакцин, оприлюднила офіційне рішення лише 23 грудня. Дійсно, кілька країн трішки вирвалися вперед і ухвалили рішення, базуючись на власному досвіді”, – сказав він.

За перші дні бустерної вакцинації майже 20 тис. осіб зробили щеплення. Значного напливу в пунктах вакцинації не було.

У МОЗ розраховують, що до чергової хвилі коронавірусу бустер зроблять 300-400 тис. осіб.

“І переважно фокус буде на представниках об’єктів критичної інфраструктури й медичних працівниках. Оскільки ці сфери є головними під час спалахів. Такі цифри й охоплення дадуть змогу функціонувати лікарням і об’єктам критичної інфраструктури, бо люди там будуть захищені”, – сказав Кузін.

Запевнив, що вакцин українцям вистачить. Україна має контракти з виробниками.

“Є рекомендації робити бустер мРНК вакцинами – це Pfizer або Moderna. Обирати між ними можна. За винятком вакцини CoronaVac. Після неї рекомендовано робити бустер Pfizer або CoronaVac”, – сказав лікар.

Ефективність після трьох доз CoronaVac становить 88-90%. Після CoronaVac плюс бустер Pfizer – ефективність у середньому 92-95%.

“Після бустерної дози не реєструють збільшення побічних ефектів. У країнах, де вже широко запроваджують бустер, кількість несприятливих подій така ж сама, як і за базового курсу щеплень”, – додав медик.

Бустер не можна робити раніше, ніж через шість місяців після попереднього курсу вакцинації.

“Оптимальний термін введення бустерної дози – від шести до дев’яти місяців. Але якщо через 10 місяців людина прийде, то однаково буде бустер”, – сказав Кузін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стартував запис на бустерну Covid-вакцинацію

У МОЗ планують створити окремі мобільні бригади для бустерної вакцинації в організованих колективах.

6 січня Міністерство охорони здоров’я дозволило бустерне вакцинування для всіх громадян від 18 років. Для бустерної дози МОЗ рекомендує Moderna або Comirnaty від Pfizer. Тим, хто щепився CoronaVac (Sinovac Biotech), рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.