fbpx

“Голос купують за 500 грн. Це стріляти собі в ногу” – “Опора” попередила про ідею з е-голосуванням

Головна Сторінка » “Голос купують за 500 грн. Це стріляти собі в ногу” – “Опора” попередила про ідею з е-голосуванням

У теперішніх політичних реаліях запровадження електронного голосування має ризики.

Про це сказала голова громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська Цензор. НЕТ.

“Перед 2020 роком міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оприлюднив в інстаграм фото слайду начебто підготовки пілотного проєкту електронного голосування на місцевих виборах. Тоді про це не знали навіть у ЦВК, лише здогадувались експертно. Така інформація лише збурила всіх”, – розповіла вона.

Зі слів Айвазовської, електронне голосування можна робити тоді, коли до держави й розпорядника цифрових даних є “цілковита довіра громадськості”.

“Коли ті, хто володіє реєстрами й даними, є абсолютно підзвітними перед громадськістю і їм довіряють на 100%. І що органи ворожої пропаганди не накрутять людей так, що вони вийдуть на вулиці з криками, що в нас украли вибори”, – пояснила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Слуги” хочуть повернути мажоритарку, яку висміював “Квартал”

Зауважила також, що дистанційне голосування проблемне не лише з технічного боку.

“Коли в нас є підкуповування виборців. Коли є адміністративний ресурс. Коли 11% виборців кажуть, що мали практику або знають про купівлю голосів. А 11% за явки в 50%, якщо їх мобілізують, це 22% – критична кількість для переваги.

І допускати в таких умовах дистанційне голосування, де люди можуть просто прийти в якесь приміщення і перед свідками за 500 гривень проголосувати, як їм скажуть, – це стріляти собі в ногу. З огляду на спроможність будь-якого внутрішнього чи зовнішнього актора створити кризу довіри до результату ще до завершення виборів. Я вже мовчу про Російську Федерацію, яка обов’язково цим скористається”, – сказала Айвазовська.

Торік у грудні перший віцеспікер, представник “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив, що до 2024 року можуть організувати голосування вкиданням бюлетеня в машину замість виборчої скриньки.

Раніше міністр Федоров казав, що наступні вибори президента можуть відбутися онлайн.