Квартира на узбережжі в Маямі за 12 мільйонів: журналісти розповіли про суддю з Одеси

Головна Сторінка » Квартира на узбережжі в Маямі за 12 мільйонів: журналісти розповіли про суддю з Одеси

Голова Київського районного суду міста Одеси Сергій Чванкін задекларував компанію дружини у Сполучених Штатах Америки, яка володіє апартаментами в Маямі вартістю $310 тис. або близько 12 млн грн.

Заробітки самого судді та його дружини, викладачки Одеської юридичної академії та адвокатки Неллі Голубєвої, не дозволяють таких видатків. Про це повідомили Слідство.Інфо.

Відповідно до реєстру компаній Флориди, торік у лютому дружина судді відкрила у США фірму OCEAN PROJECT 828 LLC.

Згідно з офіційними записами округу Бровард штату Флорида (Broward County), квартиру площею 105 кв. м (1130 кв. футів) за адресою 1000 Parkview Drive, 828 Hallandale Beach, компанія Голубєвої придбала 10 березня 2023 року. Ці апартаменти зазначені місцем реєстрації компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розслідування про “непридатного” мільйонера Слобоженка: журналістам почали приходити погрози

За даними профільних сайтів з продажу нерухомості у Маямі, апартаменти розміщуються у 10-поверховому багатоквартирному будинку побудови 1976 року за кількасот метрів від узбережжя Атлантичного океану.

Опис обіцяє “безперешкодний вид на узбережжя з вікон від підлоги до стелі”, “басейн з підігрівом, зону для барбекю, сховище для велосипедів, ультрасучасний тренажерний зал, теніс, цілодобову охорону”.

Будинок знаходиться “поруч із пляжами, іподромами, казино, набережною “Голлівуд”, пристанями, торговим центром Aventura, ресторанами, магазинами”. На додачу до квартири йде паркомісце. Також в описі вказано, що квартира готова до здачі в оренду.

У декларації Чванкіна є згадка про декілька рахунків, які дружина відкрила в американських банках. Станом на момент подачі декларації (кінець 2023), на них було розміщено близько $52 тис.

У цілому, статки Чваркіна і Голубєвої не дозволяють придбання такої нерухомості, пишуть журналісти.

Квартиру було придбано у березні 2023 року. У декларації за 2022 рік голова суду вказав 9,7 млн грн доходів. Із них 1,7 млн грн – це його зарплата, 500 тис. грн – зарплата дружини. Ще 2,9 млн грн дружина судді заробила, займаючись підприємницькою діяльністю. Її основний КВЕД ФОПа – діяльність у сфері права, вона також має адвокатське свідоцтво. Ще 4,6 млн грн родина заробила на процентах від депозитів, інвестиціях в облігації державної внутрішньої позики та відчуженні майна.

При цьому суддя Чванкін задекларував три мільйони гривень витрат на купівлю ОВДП і оновлення власного автопарку. Витрати його дружини невідомі.

Станом на кінець 2022 року родина накопичила готівкою, а також на депозитах у гривні, доларах і євро близько 16,4 млн грн. Частину коштів сімʼя також тримає в Австрії, де у 2022 році дружина з донькою, ймовірно, отримали притулок (у декларації вказано посвідку на постійне місце проживання, проте не вказано, в якому житлі мешкала родина), повідомляють Слідство.Інфо.

Доповнюється.