Кишинів охопили протести, організовані проросійською партією: відео

Головна Сторінка » Кишинів охопили протести, організовані проросійською партією: відео

У столиці Молдови Кишиневі 28 лютого проходять антиурядові акції, організовані проросійською партією “Шор”.

Учасники мітингів перекрили низку центральних трас на в’їзді до столиці з півночі та частково з півдня. Про це повідомляє видання RFI.

Партія “Шор” депутата-втікача Ілона Шора останнім часом веде інтенсивну протестну діяльність проти уряду Молдови. Учасники сьогоднішнього мітингу мали намір вимагати від уряду гарантій, що Молдова не буде втягнута у війну РФ проти України.

Учасники акції спробували прорватися до урядової будівлі через кордон поліції. Між протестувальниками та правоохоронцями відбулася сутичка.

Згодом поліція розблокувала траси.

О 14 годині південний в’їзд до столиці також був частково заблокований мітингуючими. Місцеві ЗМІ публікували відео локальних сутичок з поліцією.

Зранку центр Кишинева перекрили: влада пояснила це прибуттям офіційної делегації. Поліція Молдови оголосила про закриття центру Кишинева для руху транспорту та заборону проведення масових акцій до вечора 2 березня.

Попри це, на вулицях міста опівдні з’явилися сотні людей: це учасники “Руху за народ”, керованого проросійською партією “Шор”. Колони заблокували рух тролейбусів. Учасники мітингів вигукують проросійські гасла, повідомляють ЗМІ Молдови.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду заявила, що Російська Федерація хоче здійснити держпереворот у країні.

У лютому президент України Володимир Зеленский повідомив, що українська розвідка перехопила російський план щодо встановлення контролю над Молдовою.

21 лютого прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан повідомив, що країна-агресорка Росія планує захопити аеропорт у Кишиневі та перекинути туди своїх військових.