Китай готує “мирну угоду” для України – чого хоче Пекін

Головна Сторінка » Китай готує “мирну угоду” для України – чого хоче Пекін

Китай готується озвучити свою пропозицію миру для України. Так КНР хоче виправдати себе за те, що відмовиться голосувати за “Десять пунктів” президента Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН. Чи є у Пекіна можливості просунути свій план мирної угоди в коментарі Gazeta.ua розповів Ігор Семиволос, директор Центру близькосхідних досліджень.

“У всіх заявах, які Китай досі озвучував, йшлося про повагу до територіальної цілісності України та недоторканості кордонів. Тобто це означає, що будь-який план, який можуть висунути, базуватиметься саме на цій тезі. Інший варіант, в якому передбачаються поступки України у бік Росії, означатиме відхід КНР від своєї власної концепції. Щодо самої пропозиції то зрозуміло, що на порядку денному ми матимемо їх кілька. Одна з них за яку проголосують на Генасамблеї ООН це “Десять кроків” від Зеленського. Це стане ключовим дороговказом для світового співтовариства”, говорить Семиволос.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий “Рамштайн” що допоможе розпочати контрнаступ України

Китай за цю ініціативу не проголосує, пояснює експерт.

“Тому щоб не втратити обличчя вони готуватимуть щось своє. Щоб показати, що вони не просто не голосують, а мають альтернативи. Вся ці історія побудована саме на тому, що КНР не голосуватиме за резолюцію на основі пропозиції Зеленського. Але не реагувати вони не можуть. По великому рахунку їх план немає значення. Бо важелів, щоб його просунути, у них немає”, каже Семиволос.

Керівник Офісу закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван Ї анонсував мирну ініціативу з метою припинення агресивної війни Росії проти України. Про це він заявив під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Лідер Китаю Сі Цзіньпін збирається 24 лютого, у річницю початку російської війни проти України, виступити з “мирною промовою”. Про це розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні після зустрічі з головним дипломатом Китаю Ван Ї.

Китай утримується від критики Росії після її вторгнення в Україну, проте на саміті G20 в Індонезії Сі Цзіньпін “рішуче виступив проти використання атомної зброї та підтримав деескалацію та припинення вогню”. Він також заявив, що застосування ядерної зброї Росії в Україні є неприпустимим.