Китай привітав телефонну розмову президента США Дональда Трампа із російським диктатором Володимиром Путіним.
Пекін підтверджує переконання, що діалог є єдиним життєздатним способом вирішення кризи, заявив речник МЗС КНР Го Цзякунь, повідомляє Bloomberg.
“І Росія, і США є великими впливовими країнами. Китай радий посиленому спілкуванню та діалогу між РФ і США. Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на мирне врегулювання кризи, і підтримуватиме комунікацію з відповідними сторонами та відіграватиме конструктивну роль”, – заявив дипломат під час брифінгу.
Трамп приголомшив європейських лідерів розмовою з Путіним про можливі переговори щодо припинення війни, пише видання. Це суперечить давній політиці США, яка передбачає, що жодні рішення не можуть ухвалюватися без Києва за столом переговорів. Дії нового американського президента можуть свідчити про зміну позиції Вашингтона щодо підтримки територіальної цілісності України та її прагнення до вступу в НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп планує переговори щодо ядерного роззброєння РФ і Китаю
КНР сприймає будь-яку мирну ініціативу США з певною обережністю. Зокрема, існують побоювання, що успішне припинення конфлікту дозволить Вашингтону переорієнтувати свої ресурси на Індійсько-Тихоокеанський регіон.
“Хоча коментар Китаю має позитивний вигляд, але незрозуміло, що означатиме покращення американсько-російських зв’язків для відносин Пекіна з Москвою. Сі Цзіньпін і Путін уклали договір про безмежну дружбу в лютому 2022-го за кілька днів до вторгнення Росії та об’єдналися у протистоянні домінуванню Вашингтона на світовій арені”, – нагадують журналісти.
Водночас власні пропозиції Китаю щодо врегулювання конфлікту Захід зустрів зі скепсисом, зокрема через дипломатичну та економічну підтримку Москви.
Дзвінок президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа російському диктатору Володимиру Путіну створює враження початку переговорів щодо війни в Україні.
НАТО необхідно продовжувати дискусії, щоб Україна була у найкращій позиції, а європейські країни, своєю чергою, повинні збільшувати колективно виробництво і інвестиції в оборонно-промисловий комплекс, заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час розмови з журналістами.
Захід прагне миру й найсильнішої позиції для України. Рютте висловив сподівання, що думку про довготривалий мир поділяє Трамп і його команда.