Китайський представник Лі Хуей закликав світ не давати зброю ЗСУ

Головна Сторінка » Китайський представник Лі Хуей закликав світ не давати зброю ЗСУ

Представник Китаю в Україні Лі Хуей закликав західні держави не надавати зброю “на поле бою”.

На його думку, це має зупинити війну, пише Associated Press.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпредставник Китаю вважає, що Україна та РФ можуть домовитися

“Китай вважає, що якщо ми справді хочемо покласти край війні, врятувати життя та встановити мир, для нас важливо припинити надсилати зброю на поле бою, інакше напруженість буде тільки зростати”, сказав Лі журналістам.

Він дав зрозуміти, що нещодавня дипломатична місія не принесла відчутних результатів. Пекін розглядає можливість нових поїздок.

Міністерство закордонних справ Китаю вважає причиною війни в Україні “проблеми, які накопичилися в управлінні безпекою Європи”. Війна Російської Федерації проти України є трагедією, якої можна було б уникнути, заявив Пекін. Китай також заявляв про намір виступити миротворцем та оприлюднив так званий “мирний план” щодо закінчення війни РФ проти України.

16-17 травня Україну відвідав спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей. Ця поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента Володимира Зеленського та голови КНР Сі Цзіньпіна 26 квітня.

Для китайської делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії в Офісі президента провели брифінг щодо безпекової ситуації в Україні.