Київському трамваю виповнилося 130 років: історичні фото

Головна Сторінка » Київському трамваю виповнилося 130 років: історичні фото

У червня 1892 в Києві почав працювати перший в країні і другий в Європі електричний трамвай. 2022 року – київський комунальний транспорт відзначає 130-річчя.

Gazeta.ua показує, який вигляд мав київський трамвай протягом його історії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гестапо, таксі за 20 тис. грн і розвалена армія: про що говорять на вокзалі Києва і як там обшукують людей

У Москві і Петербурзі трамвай запустили тільки через 20 років після київського. У Львові, який на той час був під владою Австро-Угорщини, трамвай на електричній тязі вперше стартував у 1894 році.

Лінія першого трамвая Києва була протяжністю 1,5 км. Вона проходила по одному з найкрутіших київських спусків Олександрівському, пізніше Володимирському, а далі по Олександрівській вулиці – нині Сагайдачного.

У липні 1891 в Києві почала працювати залізниця з вагонами, які тягли коні. Незабаром їй на зміну прийшов паровий трамвай. А у 1982 інженер Аманд Струве запропонував електричні двигуни. Такий вид трамваю став прибутковим, тому протяжність колій швидко збільшували.

У 1894-95 роках трамваї запустили вулицями Володимирською та Караваєвською, нині Льва Толстого, а також від Лук’янівської площі до Сирця. Ще через два роки вони курсували на Жандармській вулиці, нині Саксаганського. Також з’єднували Галицьку площу, зараз – Перемоги, з Сінним базаром, сьогодні – Львівська площа.

У 1898 році Подільсько-Хрещатинську лінію продовжили до фортечних воріт на Печерську. А в 1899 році був пущений трамвай від Бессарабки до Політехнічного інституту. У підсумку всього цього протяжність електрифікованих шляхів у Києві досягла в 1900 році 50 км.

Трамваї, що курсували Києвом у дорадянські часи, відрізнялись від сучасних. Вагони були розміром – не більше половини сучасного. Вміщували близько 40 людей.

Трамваєм користувалась виключно інтелігенція. Робітники заводів не могли скористатися громадським транспортом. По-перше, через завелику для них ціну на проїзд. А по-друге – через те, що трамваї починали їздити вже тоді, коли заводи працювали.Тоді також були пільговики – за проїзд не платили, зокрема, військові чини та студенти деяких вишів.

Трамвай до початку 80-х років ХХ століття вважався основним видом міського транспорту – це був розквіт такого виду транспорту. У 1978 році по Києву налічувалось 278 км трамвайних ліній.

На червень 2022 року – швидкісний трамвай №3 відновив роботу від станції “Ромена Роллана” до станції “Старовокзальна”. Курсує трамвай №19 від “Контрактової площі” до площі “Тараса Шевченка”. Продовжують роботу за постійними схемами трамвайні маршрути №№2, 8К, 22К, 29К, 33А. Трамвайне сполучення організоване на ділянці “Подільське ТРЕД Контрактова площа”. Вартість проїзду – 8 гривень.