В боротьбі за київський престол князь Святополк Окаянний 5 вересня 1015-го убив брата Гліба. В липні вбив і на 17 років молодшого брата Бориса.
Батько Володимир Святославич поділив державу на уділи між 13 синами. Найстарший Святополк вирішив позбутися конкурентів. За розповіддю “Повісті врем’яних літ” Святополка народила гречанка, вдова київського князя Ярополка I, взята в наложниці його братом Володимиром. Володимир вважав його своїм законним сином і дав йому долю у Турові. Після смерті Володимира Святополк виявився ближчим від усіх інших братів до Києва і без особливих труднощів вступив на престол. Його підтримав і народ і бояри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київський князь розбив найсильнішу державу
Двоє синів – Борис і Гліб – були дітьми від церковного шлюбу Володимира. Гліб у 1013 році став князем муромським. Святополк Окаянний викликав Гліба до Києва, начебто до батька, який захворів. Насправді на той час Володимир Великий вже помер, а Святополк хотів позбавитися конкурентів. Біля річки Альта неподалік сучасного Борисполя найняті бояри заколюють Бориса. У вересні вбивають і Гліба.
Крім Бориса і Гліба від рук Святополка загинув ще один брат – Святослав. Його з сімома синами зарубали, коли він ховався в Карпатах. Середній брат Ярослав переміг Святополка і оголосив братів святими – першими в історії християнства на Русі. У 1071 році Гліба та Бориса було канонізовано руською церквою. Вони стали одними з перших руських святих.
Київський князь Святослав Хоробрий отримав перемогу 3 липня 964-го над військом Хазарського каганату. Єдиний син київського князя Ігоря і княгині Ольги проводив активну зовнішню політику, значно розширивши територію Руської держави.