Латте чи капучино: три відмінності між цими напоями, які ви не знали

Головна Сторінка » Латте чи капучино: три відмінності між цими напоями, які ви не знали

Багато українців полюбляють пити каву. Хтось обожнює американо, еспресо, а хтось не може обійтись в день без лате чи капучино.

Але не всі розуміють, чим між собою відрізняються капучино і латте. Стоячи в кав’ярні, починають сумніватися, пише unian.

Латте і капучино – головні відмінності

Перша різниця між латте і капучино, яку важливо запам’ятати – пропорції кави у цих напоях. Капучино робиться в пропорції 1:1:1 (еспресо:молоко:пінка), а в латте інше співвідношення – 1:2:1 (еспресо: молоко: пінка). Виходить, що латте має більш ніжний смак, а також менш “міцний” через велику кількість молока.

Друга відмінність між капучино і латте – вид пінки на кавовому напої. Незважаючи на те що вимоги до неї однакові (без бульбашок повітря і з однорідною структурою), збивається вона по-різному. У латте пінка більш легка і ніжна, у капучино – щільна і густа.

Третя важлива різниця між капучино та латте – об’єм і сервіровка. Капучино завжди подають в керамічних чашках (виняток – авторське бачення, коли подача можлива в олд-фешн склянці), об’ємом 200 мл. Чашка необхідна для утримання піни – розширення ємності до верху сприяє цьому. Крім того, посудина для капучино завжди повинна бути теплою, тому в кав’ярні чашки для капучино стоять на кавомашині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка кава найкорисніша: цей напій пов’язують з довголіттям

Латте, в свою чергу, не має таких вимог – його подають у високих скляних келихах “айріш”, об’єм яких 240-360 мл. Матеріал, з якого зроблена ємність для кавового напою, дуже важливий, тому що технологія приготування латте і капучино теж різна. Коли бариста готує капучино, він спочатку наливає в чашку еспресо, а тільки потім додає збите молоко.

У латте все навпаки – спершу в склянку наливають молоко, а тільки потім вливають тонкою цівкою еспресо. Завдяки цьому напій виходить тришаровим – кава – молоко – кава і виглядає дуже красиво. Звичайно, ця можливість зберігається тільки при подачі напою в склі – для паперового стаканчика формату to go це не працює.

Між американо і еспрессо є різниця і досить суттєва. Ці два кавові напої вважаються мало не найпопулярнішими, поряд з латте і капучино – різниця у яких теж серйозна.

Еспресо і американо – це два кавові напої, технологія приготування яких дуже різна.

Варто розуміти, що еспресо – це кава в чистому вигляді, його порція 15 мл, з щільною текстурою і приємними тягучими крема. Американо – це той самий еспресо, але з гарячою водою.