fbpx

Лавров знову поставив умови для зустрічі “Нормандського формату”

Головна Сторінка » Лавров знову поставив умови для зустрічі “Нормандського формату”

Для відновлення контактів “нормандської четвірки”, Україна, Німеччина, Франція, Росія, необхідно забезпечити виконання попередніх рішень, прийнятих в цьому форматі.

Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров, передає “Інтерфакс-Україна”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розкрив єдиний спосіб завершення війни на Донбасі

“Мене здивувало, що з такою наполегливістю наші західні колеги просувають відновлення “Нормандського формату”, не забезпечуючи зі своєї сторони попередніх рішень”, – сказав Лавров.

Лавров знову звинуватив Україну нібито в невиконанні домовленостей щодо попередніх рішень “нормандської четвірки”.

Він також звернув увагу на спільну заяву, прийняте за підсумками саміту ЄС-Україна в Києві, в якому “Росію прямо назвали агресором і в дуже грубих безапеляційних тонах від Москви вимагають виконання Мінських домовленостей, тому що, як там заявлено, ми є стороною”.

Росія восьмий рік заперечує, що воює на сході України. “Нормандський формат” з 2014 року існує, щоб припинити війну на сході України. Росії він потрібен, щоб Україна через нього прийняла ОРДЛО в свій склад на спеціальному автономному статусі, щоб через цей регіон Москва могла контролювати Україну, і не допустити її інтеграції в ЄС і НАТО. А Україні формат потрібен, щоб припинити війну.

11 жовтня Путін, Макрон і Меркель домовилися доручити своїм політрадникам і міністрам закордонних справ активізувати роботу “Нормандського формату”.