Спеціальний представник президента США Дональда Трампа Джон Коул повідомив, що Олександр Лукашенко пообіцяв вжити заходів, аби зупинити запуски метеозондів із території Білорусі у напрямку Литви.
За словами Коула, під час двохденних переговорів Лукашенко погодився «зробити все можливе», щоб припинити ці польоти та заспокоїти ситуацію на кордоні.
Повітряні кулі, які використовують контрабандисти для перевозу сигарет, упродовж кількох місяців призводили до тимчасових закриттів аеропорту Вільнюса.
Литовська влада назвала ці дії «гібридною атакою», оголосила надзвичайний стан і звернулася до парламенту з проханням дозволити залучення військових на підтримку поліції та прикордонників.
Лукашенко натомість заявляв, що Литва перебільшує масштаби проблеми; Коул констатував, що білоруський лідер нібито прагне нормалізувати відносини з сусідами й готовий працювати над вирішенням конфлікту.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн назвала запуски повітряних куль «абсолютно неприйнятною гібридною атакою». Після зустрічі з Коуом Лукашенко помилував 123 іноземці, яких утримували в білоруських тюрмах, а США оголосили про часткове скасування санкцій проти білоруського калію.
Попри ці кроки, у Білорусі все ще залишаються понад тисяча політичних ув’язнених, і експерти попереджають, що потепління у відносинах може виявитися нестійким.