Лукашенко зібрався з візитом до КНР

Головна Сторінка » Лукашенко зібрався з візитом до КНР

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко планує летіти у Китай для “налагоджування відносин”.

Візит запланували на 28 лютого-2 березня, повідомляють білоруські ЗМІ. Переговори лідерів Білорусі й КНР пройдуть у вузькому та розширеному колах.

“Цей візит стане продовженням багаторічного курсу на розбудову відносин дружби та взаємовигідного співробітництва з Китайською Народною Республікою. Торік у вересні Лукашенко вже зустрічався з китайською стороною на полях саміту Шанхайської організації. Тоді Мінськ та Пекін ухвалили спільну декларацію про виведення відносин на новий рівень всепогодного та всебічного стратегічного партнерства”, заявили в адміністрації самопроголошеного президента Білорусі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столтенберґ різко відреагував на “мирний план” Китаю

Лукашенко планує проаналізувати з Сі Цзіньпінем досягнуте та розглянути максимальну реалізацію на практиці потенціалу нового рівня у відносинах. За словами диктатора, вони мають намір співпрацювати й у політичній сфері, щоб “реагувати” на найгостріші виклики у сучасній міжнародній ситуації.

Очікується, що у центрі переговорів будуть:

питання розвитку торговельно-економічного, інвестиційного та гуманітарного співробітництва;

реалізація спільних “масштабних проєктів”.

Китай опублікував так званий “мирний план” щодо врегулювання війни, яку Росія розв’язала проти України. У запропонованому документі 12 пунктів. Перший “повага до суверенітету всіх країн”.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував інформацію про те, що Китай готує документ щодо російсько-української війни. Те, що Китай почав говорити про Україну, дуже непогано, зазначив президент.