“Небезпека розправ” – як суспільство готове боротися з колаборантами

Головна Сторінка » “Небезпека розправ” – як суспільство готове боротися з колаборантами

Несприйняття колаборації як явища це дуже важливо. Тому що людина наносить шкоду країні, і вона має бути покарана. Інакше будуть розправи. Після війни запит на справедливість буде дуже високим. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповіла психологиня, публіцистка Лариса Волошина.

“Колаборант це не просто ворог, це зрадник. Держава працює у цьому напрямку, приймаються закони про колаборантів. Вони непогані, але мають свої проблеми. Наприклад, у закон про колаборацію включені вчителі, які співпрацюють з окупаційними адміністраціями, але не включені директори музеї. Хоча за їх сприяння росіяни вивозять наші колекції, мистецькі пам’ятки. Ці ж самі директори подавали в суд на Україну щодо скіфського золота. Має бути законодавство і прозорі процедури”, говорить Волошина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Після кожного обстрілу стаємо ще більш рішучими” Лариса Волошина

Ми не всіх можемо покарати. Багато хто не підпаде під закони, але мають бути якісь механізми люстрації, додає психологиня.

“Інакше ми навіємо тезу: що можна зрадити, допомагати створювати окупаційний режим, а потім продовжити собі спокійно жити. Цього не має бути. Несприйняття колаборації як явища це дуже важливо. Не менш важливо, ніж нетолерація до корупції. Це одні і ті самі речі. Тому що людина наносить шкоду країні, і вона має бути покарана. Інакше будуть розправи. Після війни запит на справедливість буде дуже високим”, каже Волошина.

Колаборація це свідома діяльність, коли людина в будь-який спосіб співпрацює з окупантами. Не всі люди, які проживають на тимчасово окупованій території України, підпадають під категорію “колаборант”. Правоохоронці пояснили, які дії можуть стати приводом для розслідування участі людини у такій діяльності.