Львова-Бєлова заявила, що у Росії перебуває 380 українських дітей

Головна Сторінка » Львова-Бєлова заявила, що у Росії перебуває 380 українських дітей

Російська уповноважена з прав дітей Марія Львова-Бєлова заявила, що у 15 регіонах РФ “під опікою і піклуванням” перебувають 380 українських дітей.

Вона сказала, що російські родини не всиновлюють депортованих неповнолітніх, передає проєкт Радіо Свобода “Ти як?”.

“У нас усиновлення жодного немає. У нас є опіка і піклування. Це – різні форми. Вони принципово відрізняються одна від одної”, – заявила Львова-Бєлова.

Вона сказала, що усиновлення – це коли дитина “стає кровною” для нової родини. Опіка і піклування – коли держава доручає сім’ї “догляд і виховання дитини”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія викрала із захоплених територій ще 250 українських дітей ‒ Федоров

“Але в разі віднайдення родичів, людей, які є близькими для неї, цей процес дозволяє оперативно передавати цю дитину у свою кровну сім’ю. Тож під опікою і піклуванням у нас 380 дітей в 15 регіонах Росії”, – розповіла Львова-Бєлова.

У дитячих будинках Росії теж нібито немає українських дітей.

У звіті ОБСЄ йдеться, що росіяни “активно зацікавлені” у влаштуванні дітей з України у сім’ї. Російські сім’ї для цього, мають проходити спеціальні патріотичні курси. Вони також мають “фінансові стимули” коштом місцевих і регіональних бюджетів.

За даними прокуратури, росіяни вивезли з України понад 19 тис. дітей.

У березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і так званої уповноваженої Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до РФ.