Литва розглядає припинення автобусного сполучення з Білоруссю

Головна Сторінка » Литва розглядає припинення автобусного сполучення з Білоруссю

Громадян Литви, які подорожують до Білорусі, допитують на прикордонних пунктах пропуску і примушують до співпраці шляхом шантажу та психологічного тиску. Відтак Литва обдумує припинення автобусного сполучення із сусідньою Білоруссю.

Литовська розвідка неодноразово закликала громадян країни уникати поїздок до Росії та Білорусі, повідомляє телеканал TV3.

“Міністерство транспорту і комунікацій Литви звернулося до Департаменту державної безпеки з проханням оцінити ризик автобусних пасажирських перевезень до Білорусі. Якщо такі рейси визнають ризикованими, кількість пасажирських перевезень до Білорусі скоротять або взагалі відмовляться від таких маршрутів”, ідеться у заяві.

Департамент державної безпеки неодноразово оприлюднював інформацію про те, що білоруські спецслужби активізували свою діяльність на кордоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литва відреагувала на ухвалене на саміті НАТО рішення щодо України

Наразі з Литви існує 66 пасажирських автобусних маршрутів до Білорусі та через Білорусь, які обслуговують 11 литовських перевізників та 22 білоруських перевізники.

Діяльність здійснюється в рамках міжнародної угоди між урядом Білорусі та урядом Литви.

Речниця Департаменту державної безпеки Литви Аурелія Верніцкайте підтвердила, що розвідка отримала звернення Міністерства зв’язку та невдовзі надасть на нього відповідь.

У річницю звільнення острова Зміїний постійне представництво Литви в ОБСЄ запропонувало росіянам повторити “жест доброї волі” та вивести війська з усієї території України, як вони зробили це рік тому на Одещині.